MojAndroid

Dlho som uvažoval nad novým telefónom. Pôvodne som bol užívateľ Windows Mobile. Stretol som sa s ním, keď v týchto krajinách ešte nikto nesníval o dotykovom displeji. Keďže sledujem trh, tak veľmi dobre viem, že tento OS je už na zostupe. Nový systém, s ktorým prišiel Microsoft za moc nestojí. Tak som začal skúmať Android. Hlavne som potreboval veľkú užívateľskú základňu, ktorú si Android vybudoval veľmi rýchlo. Vyskúšal som si ho a oslovil ma. Keďže som jednoznačne chcel zariadenie s HW klávesnicou, tak tento model bola jasná voľba.

Čo sa týka konštrukcie, je nezvyčajná. Väčšina ľudí vytýka systém otvárania, ale ja k nemu nemám žiadne výhrady. Pracuje sa s tým dobre a nedochádza k žiadnym neželaným otváraniam. Spracovanie je kvalitné. Klávesnica je síce len štvorriadková (tz. bez číselného riadka), napriek tomu sa mi píše na nej pohodlne.

Displej má veľmi jemné zobrazovanie a krásne vykresľuje akékoľvek detaily. Zariadenie má dostatočne vysoké HW vybavenie, takže pracuje svižne aj pri veľkej záťaži. Či už viacero aplikácií alebo náročné 3D hry.

Z ďalšej HW výbavy má k dispozícii asi všetko, čo je dnes dostupné v oblasti telefónov. Človek dostane do rúk plnohodnotné zariadenie, ktoré sa oplatí, ak je človek náročný.

Veľmi pozitívne na používanie vplývajú funkcie, vyplývajúce z týchto HW prostriedkov. Hlasný odposluch sa dá ľahko zapnúť obyčajným položením telefónu displejom na stôl. Keď je telefón vo vrecku, zvoní hlasnejšie. Keď začne zvoniť a telefón človek chytí do ruky, stíši zvonenie.

Nevýhodou je trochu vyššia spotreba energie, človek proste musí počítať s tým, že ho bude nabíjať každý deň, poprípade každý druhý deň. Podľa používania.

Ja osobne využívam okrem mnohých štandartných aj netradičné rozšírené funkcie ako je prístup na sieťové priečinky, linuxová konzola na spravovanie serveru, VNC (vzdialená pracovná plocha), FTP (file transfer protocol), vodováha, lampáš, navigácia v aute, turistike či geocaching, čítačku kníh a mnohé ďalšie. Keby som mal menovať, čo všetko robím so zariadením, bol by to dlhý zoznam.

Plusy:

+ OS Android
+ HW qwerty klavesnica
+ Senzory vsetkeho druhu
+ Blesk fotoaparatu pouzitelny ako baterka
+ Moznost nahravat HD video

Mínusy:

– 180 gramov je niekedy naozaj veľa
– Výdrž telefónu na batérii deň až dva

OS: Android 2.2 FroYo

Autor: oLDo

Celkové hodnotenie: 10/10

21.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+