MojAndroid

Dizajn Android aplikácie častokrát rozhoduje o tom, či si ju používateľ stiahne alebo či ju po inštalácii bude aj naďalej aktívne využívať. Ak patríte medzi vývojárov aplikácií a chýbajú vám zručnosti pri vytváraní vlastnej grafiky, tak potom vám určite príde vhod kolekcia nástrojov zozbieraných senior členom XDA fóra a vývojárom PimpMyRom, vystupujúcim pod pseudonymom Androguide.fr.

Android assets

Kompilácia pozostáva z rôznych zdrojov a nástrojov, ktoré vám pomôžu pri tvorbe dizajnu a prostredia vlastných aplikácií. Obsahuje odkazy na online a offline zdroje, webové stránky, blogy či videá. Androguide.fr ku každému z nich pridáva vlastný popis čo robia, na čo sú určené, aké zameranie ma blog či webová stránka a o čom je inštruktáž na videu. Ako príklad môžeme uviesť online nástroj Android Asset Studio, ktorý slúži ako generátor ikon vo všetkých rozlíšeniach alebo Android Action Bar Style Generator pre tvorbu Action barov. Kompletný zoznam všetkých nástrojov a diskusiu k nim nájdete na XDA Developers fóre.

30.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+