MojAndroid

Odporúčania pre používateľské rozhranie

Tu nájdete odkazy na oficiálne články zo sprievodcu pre vývojárov, ktoré popisujú odporúčania pre vývoj používateľských rozhraní Android s ohľadom tak na praktickú, ako aj vizuálnu stránku Android aplikácií.

Odporúčania pre dizajn ikon

Odporúčania pre ikony popisujú detailne každý typ ikony pričom špecifikujú ich veľkosť, farbu, tieňovanie a ďalšie podrobnosti, aby vaše ikonky vyzerali v Android zariadeniach čo najlepšie. Môžete si tu tiež stiahnuť balík šablón pre ikony, čo je vlastne archív šablón a filtrov pre Photoshop a Illustrator, ktoré vám uľahčia vytvorenie vyhovujúcich ikon. Šablóny si môžete stiahnuť tu.

Odporúčanie pre dizajn widgetov

Tieto dizajnové odporúčania popisujú, ako vytvoriť widgety, ktoré budú v súlade s ostatnými widgetmi na “Home” obrazovke vášho Androidu. Opäť obsahujú odkazy na grafické súbory a šablóny, ktoré uľahčia život vám alebo vášmu grafikovi.

Odporúčania pre tvorbu aktivít a úloh (Activity&Task)

Tieto pokyny popisujú ako úlohy a aktivity pracujú. Obsahujú tiež sprievodné ukážky a opisujú dôležité základné princípy a mechanizmy, ako je multitasking, zásobník a znovupoužiteľnosť.

Odporúčania pre návrh menu

Tieto usmernenia popisujú rozdiel medzi menu možností (Options) a kontextovým menu (Context), vysvetľujú ako usporiadať položky v menu, kedy zviditeľniť príkazy, a ďalšie podrobnosti o dizajne menu.

Vzorce v používateľskách rozhraniach Android

Táto stránka popisuje hlavné vzorce, alebo ak chcete paradigmy, dobrého používateľského rozhrania pre Android zariadenia. Presvedčite sa sami na tomto linku.

DroidDraw : grafický editor používateľského rozhrania pre Android

DroidDraw je program pre návrh a úpravu používateľských rozhraní, ktorý vám uľahčí vybudovanie grafickej stránky vašej Android aplikácie. Je to samostatná aplikácia a je dostupná pre Mac OS X, Windows aj Linux, a dokonca je spustiteľná aj priamo z web stránky.

Sada vektorových PSD-éčiek pre Android

Tento štartovací balíček pre tvorcov použvateľského rozhrania pre Android prichádza s niekoľkými druhmi tlačidiel a niekoľkými rôznymi variantami používateľských rozhraní. Je založený na prvkoch Androidu 1.5 GUI a bol vytvorený s cieľom pomôcť open-source komunite s rýchlym návrhom Android aplikácií. Väčšina prvkov a ilustrácií telefónov sú vektory, aby ste nemali problém meniť ich veľkosť bez straty kvality. Pre texty bol použitý font Android Sans. PSD je na stiahnutie tu.

Fireworks Template for Android

V tejto Fireworks šablóne sú takmer všetky prvky používateľského rozhrania Android prekreslené ako vektorové obrázky. V priečinkoch sú prvky väčšinou označené podľa originál Android žargónu. Šablóny sú k dispozícií tu.

Mriežkové šablóny pre Android

Šablónové PDF je veľkosti listu = “Letter” (8.5 x 10 palcov alebo 21,59 x 25,4 cm) a mobilné telefóny sú znázornené v mierke 1:1, takže ho môžete pomerne ľahko použiť na kreslenie prototypov na papier a získať tak realistickejší obraz o skutočných proporciách.Na displejoch je jemná mriežka 10 x 10, ktoré zase uľahčí kreslenie ceruzkou pri niektorých grafických prvkoch. Ak nemáte k dispozícii papier veľkosti listu, nie je problém s potlačou na formát A4. Stiahnite si ich a vyskúšajte.


Ak sa vám aj tretí článok zo seriálu “Užitočné nástroje a zdroje pre Android vývojárov” páčil, sme veľmi radi a chceli by sme vám daž možnosť určiť, o čom bude ďalší článok pre Android vývojárov. Dajte nám vedieť v komentároch a my už niečo vyberieme :)

17.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+