MojAndroid

Android pre Windows

Tento emulátor je určený pre tých z vás, ktorí si chcete Android vyskúšať pred tým, než si kúpite telefón bežiaci na tomto operačnom systéme. Táto aplikácia je upravená tak, aby sa dala spustiť na Windows PC ako samostatná aplikácia, bez nutnosti stiahnuť a nainštalovať kompletné a komplexné Android SDK. Môžete pomocou neho dokonca nainštalovať a testovať Android aplikácie.

Emulátor Android zo sprievodcu vývojára

Android SDK obsahuje emulátor mobilných zariadení, ktorý napodobňuje všetky hardvérové a softvérové prvky typického mobilného zariadenia (bez možnosti telefónneho hovoru, samozrejme). Poskytuje rôzne navigačné a ovládacie klávesy, ktoré môžete “stlačiť” pomocou myši alebo klávesnice pre generovanie udalostí pre vašu aplikáciu. Poskytuje tiež okno, v ktorom je vaša aplikácia zobrazená spolu s ďalšími bežiacimi Android aplikáciami.

SensorSimulator

SensorSimulator je samostatná Java aplikácia, ktorá simuluje dáta zo snímačov zabudovaných v telefóne a posiela ich do Android emulátora. Toto vám umožní simulovať dáta z akcerelometra, kompasu a snímača orientácie telefónu, čím vám umožní otestovať odozvy vašej aplikácie na tieto fyzikálne podnety.

DroidEx: Projekcia Androidu na veľkú (väčšiu) obrazovku

DroidEx zobrazuje to, čo vidíte na displeji vášho pripojeného Android telefónu napr. na monitore počítača, na ktorom vyvíjate svoje aplikácie. Toto je väčšinou užitočné na prezentácie, lebo môžete pripojiť Android zariadenie k notebooku, ktorý je napojený na projektor, a vaše publikum môže vidieť to, čo je na displeji telefónu. Najmä sa to zíde na ukážky vecí, ktoré nemožno ľahko demonštrovať pomocou emulátora, ako je napríklad GPS alebo akcelerometer.

App Inventor pre Android

Aplikácia App Inventor pre Android je nový nástroj od Googlu, ktorý umožňuje ľuďom, ktorí nevedia takmer nič o programovaní, vytvárať vlastné aplikácie úplne ľahúčko. Nasledujúce video ponúka prehľad všetkých jeho funkcií.

Bežné úlohy a ako na ne v Androide

Toto je zbierka zopár najbežnejších úloh, s ktorými sa stretnete počas vývoja aplikácií pre Android, a ponúka rýchle a trefné návody “ako na to”, ktoré vám pomôžu na vašej ceste stať sa Android vývojárom.

Fastboot pomôcky a finty (cheat sheet)

Fastboot pomôcky a finty je veľmi užitočný a rýchly prehľad niektorých bežných úloh vo fastboote; fastboot je protokol, ktorý sa používa na aktualizáciu flash súborového systému Android zariadení pomocou USB.

11.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+