MojAndroid

Intuitívna open-source platforma a podpora zo strany obrovských výrobcov mobilných telefónov HTC, Samsung a Sony Ericsson priniesli Androidu z roka na roka nárast podielu na trhu s mobilnými telefónmi vo výške 886%! Len pre porovnanie, iPhone dosiahol nárast okolo 61%. Tieto čísla vám môžu napovedať niečo o popularite oboch platforiem, ale aj fakt, že skutočnými víťazmi sú práve vývojári mobilných aplikácií. Nikdy nebol lepší čas naskočiť na vlak vývoja mobilných aplikácií ako teraz, keď sú smart telefóny čoraz populárnejšie a open platforma Android sa vyvíja obrovskou rýchlosťou.V porovnaní s inými platformami, Android sa nespolieha na bežný operačný systém, ktorý obmedzuje využívanie third-party aplikácií (mimo témy: regulačné orgány USA nedávno oznámili, že hacknutie iPhonu nebolo protizákonné), je open-source alternatíva na rovnakej úrovni. Toto sa odráža aj na obrovskej komunite vývojárov, kde všetko od príkladov, cez tutoriály a GUI na stiahnutie… všetko sa zdajú byť voľne dostupné. Na túto tému sa zameráme aj v tomto článku. Vybrali sme obľúbených 20 free (niektoré open-source) nástroje, zdroje, návody a materiály na stiahnutie, ktoré vám, dúfame, pomôžu vám s vašou ďalšou Android aplikáciou.

Knihy

Andbook: kniha pre Android vývojárov zdarma
Ak práve začínate s Android programovaním táto elektronická kniha je pre vás ako stvorená. Táto 62 stranová PDF kniha je plná dobre vysvetlených tutoriálov, ktoré vám ukážu ako začať s programovaním Android aplikácií bez akejkoľvek predošlej skúsenosti s Androidom. Stiahnuť si ju môžete aj na tomto linku.

Profesionány vývoj Android aplikácií: ďalšia kniha pre Android vývojárov zdarma
PDF kniha Profesionány vývoj Android aplikácií je praktický sprievodca budovaním mobilných applikácií. Táto kniha obsahuje stručné a presvedčivé príklady, ktoré vám ukážu ako rýchlo vytvoriť skutočné mobilné aplikácie pre Android telefóny. Vysvetľuje úplné základy, ale aj pokročilé vlastnosti Androidu. Stiahnuť si ju môžete aj tu.

Ukážkové aplikácie zdarma a open-source

apps-for-android (open source aplikácie)
Toto je populárna zbierka užitočných open-source aplikácií, ktoré demonštrujú vlastnosti Androidu.

Zoznam Android aplikácií
Zoznam na tejto stránke ponúka prehľad vzorových aplikácií, ktoré sú dostupné v Android SDK. Kliknutím na linky na tejto stránke si môžete pozrieť zdrojový kód vzorových aplikácií. Tiež si ich môžete stiahnuť do svojho SDK, upraviť ich a použiť podľa potreby.

Android kuchárka (Príklady vo forme kuchárskej knižky)
Toto je zbierka rôznych užitočných Android príkladov vo forme kuchárky, ktoré môžete použiť a pohrať sa s nimi.

OpenIntents
OpenIntents navrhuje a implementuje široko účelné moduly a rozhrania, ktorými sa snaží zjednotiť niektoré aspekty vývoja Android mobilných aplikácií. Zdarma ponúkajú profesionálne a komplexné ukážkové aplikácie, aby demonštrovali použitie svojej tvorby.

Android Snippets (zdieľané užitočné útržky zdrojového kódu)
Android Snippets je úložisko užitočných útržkov kódu pre Android. Ľudia tu zdieľajú dobrý, znovu použiteľný kód, aby každý nemusel vymýšľať koleso, keď ho už pred ním vynašli.

7.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+