MojAndroid

Spolu s mnohými inými zmenami za posledný mesiac, prináša firma Google nové umiestnenie uzamknutého priečinka vo svojej aplikácii Fotky. Máte tak nemu ľahší prístup na jeden klik. Zmena sa týka iba aplikácie pre smartfóny, na počítačoch je lokácia priečinku nezmenená. Informuje o tom internetový portál 9To5Google.


Mohlo by vás zaujímať:

Majitelia automobilov Škoda majú dôvod na radosť. Hlasový asistent dostáva podporu ChatGPT

Netflix výrazne mení svoje predplatné. Používateľom chce natlačiť reklamy

Je 400 metrov denne veľa? Ak sa to týka tejto aktivity, tak áno


Zmizlo tlačidlo Pomôcky

V minulosti ste sa do uzamknutého priečinku vo Fotkách Google dostali cez Knižnicu, v hornej časti klikli na Pomôcky a tam prešli na časť organizácie knižnice. Samozrejme, komplikovanejší prístup bol taktiež výhodou, keďže uzamknutý priečinok sa vďaka tomu skrýval.

Tlačidlo Pomôcky nahradilo tlačidlo Zamknuté | Zdroj: Fotky Google

Pokiaľ sa do priečinku budete chcieť dostať v súčasnosti, Google to o niečo uľahčil. Zamknutý priečinok nájdete v Knižnici pri ostatných tlačidlách, v pravom hornom rohu aplikácie. Väčšina funkcií z Pomôcok bola premiestnená do tlačidla s ikonou plus. Cez ňu môžete vytvoriť nové albumy, koláže, highlighty, animácie, fotoknihy a ďalšie. Nová lokácia platí rovnako pre iOS, ako aj pre Android.

Ostatné zmeny, ktoré Google urobil za posledný mesiac

Aplikácia Stack, ktorá slúžila na vytváranie PDF súborov cez smartfón, bude v septembri 2024 stiahnutá. V snahe ju nahradiť, Google prenáša väčšinu jej funkcií na Google Disk. Priniesli sme vám aj návod, ako PDF dokument vytvoriť. Novinka z dielne technologického giganta je služba Google Vids. Vďaka umelej inteligencii môžete skrz jednoduchý text vytvárať videá. Služba zatiaľ nie je veľmi obľúbená a nájde sa v nej priestor na zlepšenie.

Pri vyhľadávaní pribudla grafika Goooooooooogle | Zdroj: Google

Zmeny ste si mohli všimnúť aj pri vyhľadávaní na internete. Keď na Google vyhľadávači prídete na koniec strany, ešte nedávno tu svietilo tlačidlo Viac výsledkov. Do roku 2021 sa tu ale zobrazovala grafika Goooooooooogle, ktorá taktiež ukazovala, na ktorej strane sa nachádzate. Firma zhodnotila jej odstránenie za neúspešné a tak grafiku môžete vo vyhľadávači znova zazrieť.

Zaujímavá zmena sa týka študentov a profesorov v zatiaľ neoznámených 100 krajinách. Na ich školské účty bude automaticky priradená plná podpora na AI chatbota Gemini. Aby nedochádzalo k ilegálnym aktivitám, škola si môže nastavenia kontrolovať.

Náš tip
YouTube testuje offline režim pre krátke videá Shorts

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+