MojAndroid

Kybernetickí zločinci to skúšajú opäť a tentokrát sa zamerali na slovenské školy. Rozposielajú im nebezpečné e-maily a tvária sa, že ide o oficiálnu korešpondenciu Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Snaha navodiť falošný dojem, že ide o oficiálne e-maily od ÚVZ SR je zosilnená tým, že útočníci pri tom používajú aj mená skutočných pracovníkov ÚVZ SR, odosielané sú z domény uvzsr.eu. Pokročilejší používateľ si samozrejme túto doménu overí a zistí, že inštitúcii nepatrí. Tá totiž pre korešpondenciu využíva doménu uvzsr.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vyzýva dotknuté školy, ktoré boli kontaktované týmto spôsobom, aby obsah týchto e-mailov ignorovali a aby preposlali e-mail ako prílohu na uvzsr@uvzsr.sk, aby mohol Úrad podniknúť ďalšie potrebné kroky.

Náš tip
Smart Banka 2023: poznáme najlepšiu bankovú aplikáciu
2.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+