MojAndroid

Pred chvíľou prišla autorovi tohto článku SMS o tom, že je lockdown. Úrad verejného zdravotníctva touto cestou informuje všetkých, hlavne tých, ktorým za posledných 24 hodín ušli novinky z médií.

Úrad verejného zdravotníctva cez SMS odkazuje: Očkovanie je jediné riešenie

Úrad verejného zdravotníctva apeluje na používateľov, aby sa dali zaočkovať. Je to v podstate jediné riešenie, ako prekonať pandémiu. Dôkazom je aj to, že zhruba 80 % pacientov na covidových oddeleniach je neočkovaných.

Celoplošné sprísnenie pravidiel

Ďalším poslaním SMS správy je informovať občanov o tom, že od dnešného dňa (25.11.) sa celoslovensky sprísňujú pravidlá pre všetkých.

Úrad verejného zdravotníctva rozposiela SMS
Pozor, Lockdown! | Zdroj: Denis Džula

Nové pravidlá nájdete aj na stránke korona.gov.sk, kde sa dozviete všetky podrobnosti o súčasnom lockdowne. Tri najvýraznejšie sú: zákaz vychádzania na 10 dní, núdzový stav na 90 dní a zákaz zhromažďovania sa.

Na stránke nájdete aj rôzne scenáre a výnimky zo zákazu vychádzania. Ten platí celý deň, ale zjemňuje sa v čase od 01:00 do 05:00.

Náš tip
Návod: Ako získať COVID preukaz, nahrať ho do aplikácie GreenPass a zaregistrovať sa do systému eHranica
25.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+