MojAndroid

Uviaznutie nákladnej lode v Suezskom prieplave minulý týždeň skomplikovalo medzinárodnú dopravu vrátane lacných zásielok z Číny. V týchto dňoch sa loď podarilo konečne uvoľniť a túto správu oslávila aj spoločnosť Google vo svojom vyhľadávači. Informuje o tom portál TheVerge.

Vyslobodenie uviaznutej lode trvalo niekoľko dní

Nákladný kolos Ever Given spoločnosti Evergreen narazil v stredu nad ránom V Suezskom prieplave na plytčinu a následne sa vzpriečil. Nakoľko ide o loď s dĺžkou 400 metrov, došlo k úplnému zablokovaniu jednej z najdôležitejších dopravných ciest. To bol samozrejme problém, pretože ročne tadiaľ prejde takmer 20 tisíc nákladných lodí, ktoré prepravujú 12 % z celkového objemu obchodu. Navyše sa tade prepravuje približne desatina z globálneho objemu ropy.

Ever Given
Loď Ever Given | Foto: TheVerge.com

V dôsledku vzniknutej situácie sa na mieste začala vytvárať obrovská zápcha pozostávajúca z masívnych kontajnerových lodí. Záchranné zložky sa okamžite pustili do intenzívnych vyslobodzovacích prác, ktoré im trvali niekoľko dni. Včera bolo oznámené, že sa loď podarilo úspešné uvoľniť z plytčiny. Vďaka tomu sa mohla opäť rozbehnúť doprava a tento úspech neoslávili len spoločnosti, ktoré distribuujú cez prieplav tovar do celého sveta.

Google na udalosť zareagoval vtipným Easter eggom vo vyhľadávači

K oslavám sa pridal aj americký internetový gigant Google, ktorý oslavuje tento okamih ľudskej histórie svojským spôsobom. Do svojho vyhľadávača vložil Easter egg, ktoré odkazuje na túto udalosť. Easter egg (v preklade veľkonočné vajíčko) je skrytou funkciou v kóde softvéru. Môžu ňou byť neškodné minihry, vtipné funkcie, rôzne animácie, grafické symboly, či titulky s menami tímu programových tvorcov.

Easter egg Google
Easter egg Google | Foto: TheVerge.com

Google si v tomto prípade zvoli animáciu. Pokiaľ si niekto dá vyhľadať spojenie “Suez Canal” alebo “Ever Given”, tak sa mu nad vyhľadanými stránkami zobrazí animácia plávajúcich lodičiek sprava doľava. Spoločnosť tým chce naznačiť uvoľnenie Suezského prieplavu a možno aj pár iných veci. Smer plavby lodičiek môže naznačovať, že väčšina prepraveného tovaru putuje na západ. Podľa iných komentárov to má symbolizovať aj tok informácií na internete.

Náš tip
eSIM je budúcnosť. Podiel eSIM kariet sa v najbližších rokoch výrazne zvýši
31.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+