MojAndroid

Zdá sa, že už Apple „žartuje“, keď sa opäť oprel do funkcie na odomykanie Samsung Galaxy Nexus pod operačným systémom Ice Cream Sandwich. Apple podal novú žalobu na tento patent a aj keď je podaný na Samsung, ide skôr o záležitosť priamo sa dotýkajúcu spoločnosti Google, ktorá je hlavným dodávateľom Ice Cream Sandwich a jeho funkcií.

Apple tvrdí, že je to ďalší z patentov duševného vlastníctva, ktorý vlastnia a odomykací mechanizmus obrazovky porušuje ich genialitu a nápaditosť. Podobne je to s multitouch a pinch-to-zoom, ktorý je prirodzený a javí sa ako jediný spôsob, ako dokončiť úlohu. Zdá sa, že „strieštenosť“ súdnych sporov v USA nepozná hraníc. Prednedávnom sme vás informovali, že Apple si na tento nápad nárokuje na patentovom úrade.

Problém sa nemusí dotýkať len Samsungu, ale ohrozený je celý Ice Cream Sandwich. Odomykací mechanizmus je totiž hlavnou črtou nového operačného systému. Ak by Apple zvíťazil vo svojom súdnom podaní, bude už len jediným riešením „Face unlock“ alebo sa bude musieť nájsť iná metóda. Skutočnosť, že „unlock“ funkcia funguje len v jednom smere môže znamenať odlíšenie sa Androidu, čo však budú musieť dokazovať právnici na súdoch a výsledok ukáže čas.

Zdroj: allthingsd.com, androidcommunity.com

23.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+