MojAndroid

Keď pred tromi rokmi vyšla na PC platforme indie hra Stardew Valley, nikto nečakal, aký úspech jej jedinému vývojárovi Ericovi Baroneovi prinesie a že sa rozšíri na skoro všetky platformy.  Po konzolách sa minulý rok objavila na iOS platforme a tento mesiac sa konečne dočkali aj majitelia Android zariadení. Pokiaľ ste o tejto hre nikdy nepočuli, tak sa dá v skratke opísať ako RPG simulátor farmárčenia so sociálnymi prvkami. Jedná sa o mix slávnej série Harvest Moon z Nintenda a indie hry Terraria.

Farmárčenie nikdy nebolo také zábavné

V hre sa zhostite role mladíka, ktorého už nebavil monotónny život v rušnom veľkomeste a práca pre veľkú korporáciu. Rozhodol sa odcestovať na vidiek, kde zdedil neudržiavanú farmu. Tú budete musieť v jeho roli s pomocou rôznych nástrojoch vybudovať. Farmárčenie je ale, samozrejme, náročná aktivita, takže si musíte rozvrhnúť energiu na najpodstatnejšie veci. Energiu doplníte spánkom aj jedlom. Počas spánku sa vám taktiež automaticky vylepšujú vlastnosti vašej postavy. Na vylepšovanie farmy sú nutné aj peniaze, ktoré môžete získať hlavne predajom vypestovaných plodín v neďalekom meste.

Sociálny aspekt hry a neuveriteľná hrateľnosť

V ňom narazíte na viacero NPC postáv, s ktorými budete komunikovať, nadväzovať vzťahy (dokonca sa môžete oženiť a mať deti), riešiť rôzne pridelené úlohy, ktoré vám prinesú nové predmety a peniaze. Dokonca dôjde aj na boj. Hra je neuveriteľne komplexná a hrateľná. Mapa prostredia je dostatočne veľká, strieda sa tu deň a noc aj rôzne druhy počasia. Neustále je čo robiť a objavovať. Grafika hry je v 16-bitovom štýle, podobne ako je to u známej indie hry Terarria. Cena Stardew Valley v obchode Google Play je 8,99 EUR, čo nie je málo, ale jedná sa  o plnohodnotnú PC hru bez reklám.

Verzia: 1.07
Aktuálna cena: 8,99 €
Verzia: 1.07
Aktuálna cena: 8,99 €

 

 

5.4.2019
Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+