MojAndroid

Štandard USB je známy zrejme každému nadšencovi do technológií. Tie sa však rozdeľujú na rôzne verzie. Najnovšia bola predstavená len nedávno a zmena nenastala iba v pomenovaní. USB4 (už nie USB 4.0) je rýchlejší a spoľahlivejší štandard.

USB4 klope na dvere

Tešiť sa môžeme predovšetkým na podstatne lepšiu kompatibilitu. To znamená, že už nebudete musieť klásť dôraz na to, aký druh konektoru a kábla sa chystáte použiť. Ako ste si už všimli v samotnom názve, verzia sa nepíše oddelene s bodkou, ale volá sa priamo USB4.

USB4 bolo predstavené v marci tohto roka a sľubovalo zopár nových vymožeností. Teraz sme sa dočkali uvedenia jeho “finálnej verzie”, spolu s kompletnými špecifikáciami.

Huawei P20

Vylepšená prenosová rýchlosť

Vylepšenia nastali v porovnaní s USB 3.0 predovšetkým v rýchlosti. Tá dovršuje hneď 40 gigabitov za sekundu. Rýchlosť je dvakrát taká, ako v prípade najnovšieho USB 3 a až osemkrát vyššia, akú dosahuje originálna verzia USB 3. Nová technológia podporuje aj Thunderbolt 3 od spoločnosti Intel.

Huawei P20

Zatiaľ čo USB 3 prinieslo podporu prenosu médií a obrazu na externý monitor, nová verzia to dokáže podstatne lepšie. Už by sme sa nemali stretnúť s pomalými reakciami a sekaním prenášaného obrazu. Presný dátum nasadenia nového portu do zariadení nie je známy, no určite by potešilo, ak by to bolo čo najskôr.

Náš tip
USB bude až dvakrát rýchlejšie, no niekde zlyhalo názvoslovie
6.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+