MojAndroid

Zariadenia s USB-C konektorom sú dnes ešte stále novinkou. Výrobcovia nimi začínajú pomaly nahrádzať klasické microUSB konektory, a to najmä kvôli efektívnejšiemu prenosu dát a energie. Nie všetko je však podľa ich predstáv. Na internete sa predáva množstvo nekvalitných USB-C káblov a nabíjačiek, ktoré sú pre ne odporúčané, takže dnes nie je prekvapením, ak svoje zariadenie po pripojení na takúto nabíjačku cez nekvalitný kábel nejakým spôsobom poškodíte. USB-IF (USB Implementers Forum) však chce túto situáciu zmeniť.

Toto sú oficiálne označenia certifikovaných produktov USB

Novinkou budú certifikované USB nabíjačky odporúčané pre zariadenia s USB-C konektorom. USB-IF už pripravuje pravidlá pre získanie takéhoto certifikátu a nabíjačky, ktoré splnia jeho podmienky, bude označovať aj špeciálnym logom, aby boli pre používateľov ľahko rozpoznateľné. Jeff Ravencraft, prezident & COO USB-IF, hovorí, že chce, aby ľudia mohli používať iba jednu nabíjačku na všetky svoje zariadenia s USB-C konektorom. USB-IF tiež konštatuje, že nabíjačky, ktoré nebudú vyhovovať ich podmienkam, možno pokladať za nebezpečné a ich kúpou a používaním ohrozujete prinajmenšom svoje zariadenie, prinajhoršom aj svoje zdravie. Zo zahraničia sú totižto známe prípady, kedy zariadenie na nabíjačke aj vybuchlo alebo vzbĺklo.

Náš tip
Nabíjačky z Nexus 5X a 6P môžu poškodiť iné USB-C zariadenia | VIDEO

Zdroj: BusinessWire

17.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+