MojAndroid

Kontroverznosť spojená so sociálnou sieťou Facebook ešte stále hľadá svoje hranice. Najnovší prípad z Ameriky vyvolal vlnu polemiky, ale aj humoru. Spomína sa v ňom mladá žena, ktorá požiadala o rozvod, no v tom jej bránil neustále utekajúci manžel. Sudkyňa z New Yorku tak siahla po netradičnom riešení – žene dovolila, aby mužovi poslala rozvodové papiere cez Facebook.

Toto je muž, ktorý dostal ako prvý na svete rozvodové papiere cez Facebook. Zdroj: TheNewYorkTimes
Toto je muž, ktorý dostal ako prvý na svete rozvodové papiere pomocou Facebooku. Zdroj: NewYorkDailyNews

Čoskoro ex-manžel mladej Američanky bude dostávať správy s rozvodovými papiermi tri týždne po sebe raz za 7 dní. Výhodou Facebooku je to, že si môže sudkyňa skontrolovať, či si muž správu prečítal a ignoroval ju, alebo ju vôbec neotvoril. Novinka v rozvodovom konaní sa môže čoskoro stať precedensom, minimálne v USA. Posielanie rozvodových papierov cez Facebook môže byť riešením aj v prípadoch, kedy jeden z partnerov nemá uvedenú adresu trvalého bydliska, prípadne je na adrese bydliska dlhodobo nezastihnuteľný. Uvidíme, či sa tento “trend” dostane aj do Európy…

Zdroj: NewYorkDailyNews

7.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+