MojAndroid

Americká bezpečnostná agentúra pre dopravu TSA prichystala pre cestujúcich leteckými spoločnosťami nové, prísnejšie pravidlá. Doteraz stačilo, keď ste na letisku z príručnej batožiny vybrali notebook a ten ste dali pri kontrole samostatne preskenovať. Momentálne budú musieť cestujúci vybrať z príručnej batožiny aj elektronické zariadenia ako tablet, smartfón, herná konzola či čítačka e-kníh. Opatrenia vedú k vyššej kontrole elektroniky aj z toho dôvodu, že mobilné zariadenia predstavujú hrozbu v podobe skrytých výbušnín v útrobách.

Podľa správy boli zatiaľ takéto pravidlá zavedené na desiatich amerických letiskách vrátane Los Angeles, Detroitu či Bostonu a v nasledujúcich mesiacoch sa zavedú na letiskách po celých Spojených štátoch.

Náš tip
Táto aplikácia vám odhalí heslá k Wi-Fi na letiskách po celom svete

Tieto opatrenia by pritom nemali výrazne zdržiavať kontrolu cestujúcich. Obchodná spoločnosť Airlines for America (reprezentujúca United Airlines, Southwest Airlines Co a American Airlines) vraví, že letecké spoločnosti sú odhodlané spolupracovať s DHS (Oddelenie pre domácu bezpečnosť) úradníkmi tak, aby dosiahli rovnováhu medzi efektivitou systému a bezpečnosťou. Je však zrejmé, že čas sa pri kontrolách jednotlivých zariadení určite predĺži.

Iba pripomenieme, že tieto nariadenia by mali platiť pre všetkých cestujúcich do USA, teda i vás, ak sa budete chystať do Štátov. Z vlastných skúseností už vieme, že vás môže kontrola navyše aj požiadať, aby ste zapli napríklad tablet (náš prípad) a spravia v ňom námatkovú kontrolu. Odporúčame preto, aby ste mali svoje zariadenia aj nabité. Ušetrí vám to starosti a najmä čas v prípade, ak budete nútení hľadať zdroj energie. V dávnejšom článku sme vás už totiž informovali, že bezpečnostná agentúra TSA vydala nariadenie, podľa ktorého musíte pri nástupe do lietadla na vyzvanie dokázať, že všetky elektronické zariadenia v príručnej batožine dokážete riadne zapnúť.

Zdroj: reuters.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+