MojAndroid

Často rozoberané témy pri konverzácii o dnešných smartfónoch býva kapacita batérie, teda výdrž na jedno nabitie alebo kapacita vnútornej pamäte. Výrobcovia majú v tomto ohľade náročnú úlohu. Aby sledovali aktuálne trendy a uspokojili spotrebiteľov, musia nájsť kompromis medzi veľkosťou samotného zariadenia a jeho funkčnosťou. Člen fóra XDA developers sa však rozhodol modifikovať svoj Samsung Galaxy Note II podľa vlastných potrieb a vybaviť ho dodatočnou kapacitou batérie a pamäte.

Samsung Galaxy Note II modifikacia

Autor tejto modifikácie vybavil svoj smartfón Samsung Galaxy Note II oveľa väčšou batériou s kapacitou prekračujúcou 9000 mAh, ktorú zakúpil od spoločnosti ZeroLemon, zaoberajúcej sa výrobou príslušenstva na mobilné zariadenia. Táto masívna batéria výrazne zväčšuje hrúbku a váhu smartfónu, no vďaka hrubšiemu zadnému krytu ponúka priestor pre ďalšiu modifikáciu, ktorou je kapacita vnútornej pamäte. Autor použil adaptér z micro SD na SD a vybavil zariadenie 256 GB pamäťovou kartou, takže teraz má k dispozícií kapacitu 288 GB. Tá mu kľudne postačuje na uloženie slušnej zbierky filmov, fotografií alebo hudby.

Samsung Galaxy Note II modifikacia Samsung Galaxy Note II modifikacia

Nápad je síce zaujímavý pre každého technologického geeka, no cena tejto modifikácie sa vyšplhala na približne 1000 dolárov, čím určite odradí väčšinu z nás. Inou nevýhodou je tiež hrúbka a váha, takže je vhodné sa spýtať, kde je hranica použiteľnosti takéhoto zariadenia ?

Samsung Galaxy Note II

Android 4.1 (Jelly Bean)5,5"
1,66 GHz 4-jadrový Exynos720x1280
2 GB8MPx
16/32/64 GBFullHD, 1080p@30fps

Zdroj: phonearena, XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+