MojAndroid

Mnohí z nás sa už stretli s tým, že jednou z tých nepríjemnejších nevýhod Google Play Store je jeho obmedzenie na krajiny, teda niektoré aplikácie sa nedajú stiahnuť, ak sa nachádzate v krajine, pre ktorú aplikácia nie je určená. Tento problém vyriešil upravenou aplikáciou Google Play Store používateľ Deeco7, ktorý je senior člen fóra XDA.

Jeho upravená aplikácia upravuje možnosti sťahovania tak, že odstraňuje problém s obmedzením krajiny, v ktorej sa práve nachádzate, a tak si môžete stiahnuť aj aplikácie, ktoré nie sú určené práve pre tú vašu.

Prvá aplikácia mala rôzne zmiešané reakcie od používateľov, preto sa používateľ xinfinityoO podujal na úpravu a sprístupnil modifikovanú verziu aplikácie Google Play Store 3.5.16.

Pred inštaláciou odporúčame vytvoriť zálohu pôvodnej aplikácie Google Play Store a pripájame aj návod na inštaláciu a riešenie problémov:

Návod na inštaláciu:
     1. Stiahnite si aplikáciu z odkazu
     2. Premiestnite aplikáciu do telefónu, nepoužívajte inštaláciu ADB install*. Aplikácia by vám odpovedala, že súbor už existuje a inštalácia by neprebehla.
     3. Otvorte aplikáciu pomocou súborového manažéra, napríklad ES Explorer alebo Root Explorer.
     4. Potvrďte nahradenie existujúcej aplikácie
Upozornenie: metóda nahrádza starý Google Play Store.

Riešenie problémov:
Ak máte problém so sťahovaním aplikácií po inštalácii, pripojte telefón k počítaču v režime USB úložisko (USB Mass Storage). Vyhľadajte priečinok s názvom „. android_secure“  a odstráňte súbor „Smdl2tmp1. ASEC“. Potom môžete telefón odpojiť a váš nový Google Play Store bez obmedzení krajiny by mal fungovať.

Zdroj: XDA Developers Foto: Google Play Store

Google Play Store 3.5.16

Google Play Store MOD 3.5.16

16.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+