MojAndroid

Slovenská bezpečnostná firma ESET upozorňuje na nebezpečnú internetovú poštu, ktorá šíri po Slovensku škodlivý kód s názvom AgentTesla. Ten sa môže nachádzať aj na vašich mailových adresách.

Ako vás môže AgentTesla napadnúť?

Najnovšia hrozba, ktorá rozosiela nespočetné množstvo mailov do náhodných schránok, roznáša škodlivý kód s názvom AgentTesla. Táto phishingová kampaň imituje oficiálne maily pobočiek VÚB banky, Tatra banky a Slovenskej sporiteľne. Jej cieľom je nalákať ľudí na prihlásenie do svojich bankových účtov.

Po prihlásení a vložení čísla účtu sa AgentTesla dokáže dostať k citlivým bankovým údajom. Neznáme prílohy s podozrivými názvami môžu tiež ohroziť vašu bezpečnosť. Treba si na nich preto dávať pozor a rozhodne ich netreba otvárať a ani sťahovať. Pri vyplňovaní osobných bankových údajov by ste mali byť ostražití a nezadávať ich hocikam.

Všeobecne sa pri takýchto podozrivých e-mailoch odporúča osobné overenie ich pôvodu a kontrola odosielateľovej adresy. Ďalším jednoduchým riešením môže byť aj telefonát do banky, či osobná návšteva pobočky.

Náš tip
Klienti mBank pozor! Podvodníci opäť úradujú v mene banky | Aktualizované

12.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+