MojAndroid

Bezpečnostní výskumníci a softvérové ​​firmy varovali o prechode škodlivého softvéru na mobilné zariadenia a Android je najviac ohrozenou platformou.

Počas posledných dvoch rokov sme boli svedkami príchodu Android anti-malware aplikácií od spoločností Symantec, McAfee, AVG, Softwin (BitDefender), ESET, F-Secure, Lookout Security a vždy je sprievodným javom nové varovanie pred potenciálne zničujúcim mobilným vírusom, trójskym kôňom.

Tento týždeň McAfee vydala svoju štatistiku za druhý štvrťrok roku 2011 o hrozbách, a v správe sa konštatuje, že Android sa stal najčastejším cieľom pre mobilný malware, so 76%-tným nárastom počtu hrozieb, v porovnaní s predošlým štvrťrokom. Poskytovateľ bezpečnostných aplikácií cituje  malware, ako sú Android / Jmsonez.A, Android / Smsmecap.A a Android / DroidKungFu a Android / DrdDreamLite ako nové spoločné hrozby.

Ako možno očakávať, prívrženci rôznych platforiem budú pripomínať starý boj  “Mac versus PC”, kde bude iPhone prezentovaný ako odolný proti infekciám, zatiaľ čo Android je zamorený vírusmi.

McAfee sprístupnil informáciu, že celkový počet nových malware za štvrťrok bol 6 miliónov rôznych hrozieb. Z toho bolo nových hrozieb pre Android iba 44 nových definícií z celkových 157 definícii McAfee pre túto platformu.

Takže aj napriek tomu, že Android napreduje aj v smere malware a skočil s rastom o 76% v počte hrozieb, Android stále predstavuje len 0,00024% z celkového počtu hrozieb (63 miliónov definícií), a má pred sebou „veľmi dlhý kus cesty“, než sa dostane do bodu, kedy sa bude môcť porovnávať s podobnými platformami, ktoré ovládajú svet PC.

Zdroj: http://betanews.com/

 

29.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+