MojAndroid

Pri kúpe najnovšej vlajkovej lode popredného výrobcu asi každý zákazník očakáva podporu najnovších technológií. Minulý mesiac predstavený top model LG G7 ThinQ juhokórejského giganta určite priniesol skoro všetky dostupné technológie a špecifikácie, čo dnešný Android smartfón môže ponúknuť. Jedným z mála parametrov, ktoré chýbali bola absencia nahrávania 4K videa pri vyššej frekvencii snímkov za sekundu pre spomalené zábery. A natáčanie 4K videí pri 30 fps je dnes bežné aj pri smartfónoch strednej triedy. To ale napravuje najnovšia aktualizácia tohto modelu, ktorá prináša podporu 4K videá pri frekvencii 60 fps.

Náš tip
LG G7 ThinQ prichádza na Slovensko. Poznáme cenu a špecifikácie smartfónu

Záznam 4K videá pri 60 fps na LG G7 ThinQ môžete zhodnotiť na vyššie uvedenom videu. Možnosť záznamu pri tejto frekvencii nájdete po aktualizácii softvéru v nastaveniach fotoaparátu vyznačené ako UHD 16:9 (60fps) 3840 x 2160. Ako správne tušíte tak ako u iných vlajkových modelov aj tu je dĺžka videá natočeného v tomto režime limitovaná. Zatiaľ čo 4K video pri 30 fps môžete natáčať bez limitu, u 60 fps to môže byť maximálne 5 až 6 sekúnd. Dôvodom sú možne problémy so zvýšenou teplotou zariadenia a nedostatkom miesta v pamäti. Netreba zabúdať, že podobné obmedzenie malo v minulosti v smartfónoch aj 4K video pri 30 fps. Takže je len otázkou času, kedy bude bez limitu 4K video aj pri 60 fps.

28.6.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+