MojAndroid

Spoločnosť Tesla ponúka majiteľom jej elektromobilov užitočnú a na pomery automobiliek aj veľmi prepracovanú mobilnú aplikáciu Tesla. V kombinácii s nedávnym updatom softvéru elektromobilov sa Tesla rozhodla priniesť niečo nové aj do aplikácie. Niekoľko nových funkcií v posledných mesiacoch poskytlo väčšie pohodlie tým, ktorí žijú v chladnejších klimatických podmienkach.

Napríklad, majitelia si teraz môžu “pripraviť” batériu na to, že začne pracovať.  V mrazivom počasí teda predpríprava batérie zahŕňa jej ohrev, aby elektromobil podával pri jazde v náročných studených podmienkach lepší výkon.  V aktualizácii v aplikačných obchodoch sa doslova píše:

“Predpríprava v studenom počasí automaticky zapne ohrievače sedadiel a rozmrazovače, aby sa dosiahlo vaše pohodlie a komfort. Aktualizácie v rámci studeného počasia, ako napríklad vyhrievanie volantu a stieračov, budú tiež aktivované… Táto aktualizácia si vyžaduje verziu softvéru elektromobilu 2018.4 a vyššiu.”

Inšpirácie z Twitteru

Sú to zároveň funkcie, ktoré Elon Musk ohlásil v decembri. Zaujímavosťou je, že viacero podnetov pre Muska prichádza z Twitteru. To bol aj prípad zohrievania volantu. Elon Musk je známy tým, že rád komunikuje na Twitteri a občas odpovedá náhodným ľuďom na ich podnety či poznámky.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+