MojAndroid

Len pred pár dňami sme vás informovali o pripravovanej aplikácii Google Talk s podporou videohovorov pre Android, ktorá by sa mala objaviť v najnovšej verzii s číslom 2.3.4 a predstavte si – už je tu. Ako prvé dostanú nový Android smartfóny z rady Nexus – One a S, ktorý bude postupne dostupný cez OTA na stiahnutie. V našom redakčnom Nexus One sa už objavil ale ak nemáte chuť čakať, môžete využiť aj nasledovný postup pre manuálny update.

1. Stiahnuť update pre Nexus One alebo pre Nexus S

2.Uložte stiahnutý súbor do telefónu

3.Vypnite telefón. Podržaním tlačidla pre zvýšenie hlasitosti (Volume Up) a stlačením tlačidla pre zapnutie (power) sa dostanete do bootloaderu

4. Pomocou tlačidiel ovládania hlasitosti sa preklikajte na položku Recovery a potvrďte výber tlačidlom Power

5. Pomocou tlačidiel ovládania hlasitosti sa preklikajte na položku Recovery a potvrďte výber tlačidlom Power

Podobný postup nájdete vysvetlený aj v článku Návod ako aktualizovať svoj Nexus One na Android 2.3 Gingerbread

Aktualizácia by mala priniesť najmä spomínanú podporu videohovorov, vylepšené GPS a lepšiu životnosť batérie . Na Nexuse One žiaľ videohovory nefungovali (pravdepodobne v dôsledku absencie prednej kamery), no na Nexus S by malo byť všetko tak ako má ;)

Pridané 9.mája 2011, 21:46:

Povolenie videochatu pri nastavení statusu

Indikácia povoleného videa v statuse

5.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+