MojAndroid

Len pred chvíľou sme informovali o tom, že UPC zdvihne niekoľkým používateľom cenu za internet, teraz sa objavila ďalšia správa v súvislosti s týmto obľúbeným operátorom. Spoločnosť varuje pred podvodnými e-mailami, ktoré zneužívajú jej dobré meno.

UPC svojich zákazníkov prosí, aby neotvárali priložený link, ktorý sa nachádza v podvodnom e-maili. Tento link vás dostane na podvodnú stránku, ktorá sa od vás bude snažiť vylákať prihlasovacie či platobné údaje, ktoré by mohli útočníci zneužiť.

Spoločnosť ďalej zákazníkom radí, aby si pri podozrivom e-maili najskôr overili adresu, z ktorej bol odoslaný. Ďalšou indíciou podvodu môžu byť aj gramatické či štylistické chyby v texte.

upc podvod
Zdroj: UPC

O podvodných e-mailoch tohto typu píšeme často a aj našich čitateľov pred nimi varujeme. Útočníci pravidelne zneužívajú dobré mená veľkých dôveryhodných spoločností, ktoré pôsobia na Slovensku. Tomuto problému sa nevyhli ani telekomunikační operátori. V jednom z podvodov bolo zneužité dobré meno operátora O2 a tiež Slovenskej sporiteľne.

Stále platí, že na takýto podvod nenaletí žiadny technologicky zdatnejší používateľ. Všeobecné tipy, ako sa chrániť pred rôznymi typmi podvodov, sme zhrnuli v článku Ako sa chrániť pred malvérom? Tipy a prevencia pred hrozbami v smartfónoch.

Náš tip
Pozor! Takto sa vás útočníci snažia obrať o peniaze. Ako sa chrániť?

31.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+