MojAndroid

Smartfón HTC HD2 je už dá sa povedať legendou. Ak by ste o ňom náhodou nevedeli, vedzte, že ide o mobilný telefón, ktorý je skutočne univerzálny. Ako operačný systém bol v čase jeho predstavenia použitý Windows Mobile 6.5. Vďaka developerom z XDA komunity sa však podarilo do zariadenia dostať aj ďalšie operačné systémy, vrátane Androidu a novšieho Windows Phone 7. Nás predovšetkým zaujíma schopnosť HD2 fungovať takmer s akoukoľvek verziou Androidu – či už to bol Android 2.3 Gingerbread alebo novší Ice Cream Sandwich. Vyzerá to ale tak, že schopnosti tohto “zázračného” telefónu tu nekončia. Najnovšie sa totiž vývojárom podarilo do tohto zariadenia portnúť  Android 4.1 Jelly Bean.

Prvá ROM s týmto operačným systémom má samozrejme svoje chyby a nie je 100% funkčná – nefunguje fotoaparát, prehrávanie videa, USB Mass Storage Google Now a ďalšie. Operačný systém nie je zatiaľ úplne vyladený, no to by sa malo s ďalším vývojom ROM zmeniť a opravené by mali byť aj ďalšie chyby a funkcie. Ak patríte medzi majiteľov HD2 a chcete novú ROM s Jelly Bean vyskúšať, zamierte na XDA fórum, kde si ju môžete stiahnuť a dozvedieť sa všetky ďalšie podrobnosti.

Na koniec ešte pripomenieme, že HTC HD2 je telefónom s jednojadrovým procesorom MSM 8250 s taktom 1GHz, 448MB RAM, 512MB vnútornou pamäťou rozšíriteľnou pomocou microSD a 4,3 palcovým TFT displejom s rozlíšením 480×800 bodov. Samozrejme nechýba podpora WiFi, Bluetooth, 3G sietí a 5Mpix fotoaparát s LED bleskom.

16.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+