MojAndroid

Hoci už sme videli niekoľko uniknutých obrázkov či fotografií, ktoré sa vyhlasovali za Huawei P20, teraz je tu niečo celkom nové. Uniknutá fotografia pochádza od známeho leakstera @evleaks, teda Evana Blassa.

Ak je to skutočne prototyp Huawei P20, vyzerá to na zaujímavé nové vertikálne usporiadanie prvkov snímača na zadnej strane. Doteraz sme sa pri únikoch informácií stretávali skôr s horizontálnym umiestnením fotoaparátov. Ak sa náhodou pýtate, prečo sú tu len dva snímače, keď Huawei nás navnaďuje až na trojicu, odpoveď je nasledovná:

Tri verzie Huawei P20

Huawei má totiž prísť oficiálne až s troma verziami P20. Okrem Huawei P20 to budú aj Huawei P20 Pro a Huawei P20 Plus, ktorá bude podľa informácií vlastniť vzadu tri snímače. Huawei P20 v klasickej verzii by mal obsahovať “len” dva fotoaparáty na zadnej strane. Nápovedu ohľadom troch snímačov napokon dáva aj samotná spoločnosť, ktorá vyhotovila pozvánku na predstavenie s trojicou kruhov:

Nuž a určite neuniklo vašej pozornosti ani to, že na displeji sa v hornej časti nachádza výrez. Ten už bol niekoľkokrát diskutovaný v súvislosti s iPhone X a vyzerá to tak, že Huawei si ho tiež osvojí a umiestni sem senzory. Zaujímavo tiež vyzerajú tlačidlá na displeji (?) či extra tenké rámiky v hornej časti.

Známe špecifikácie (dohady)

Čo sa týka ďalších fyzických špecifikácií, je tu zmena na bočnej strane. Nenachádza sa tu totiž tlačidlo hlasitosti. Namiesto neho je tu nad tlačidlom napájania niečo ako dotyková plocha, ktorá bude zrejme plniť funkciu “virtuálneho tlačidla” hlasitosti. Zmena je aj na spodnej hrane, kde sa nachádza už dvojica mriežok. Nedá sa s určitosťou povedať, či sa pod oboma otvormi nachádzajú reproduktory alebo ide len o snahu dosiahnuť symetrický dizajn. Nájdeme tu ešte USB-C konektor a niekoho možno zamrzí absencia 3,5 mm jacku na klasické slúchadlá.

Tešíme sa na ďalšie (uniknuté) informácie ohľadom novinky a určite vás budeme ihneď informovať. Pripomíname, že predstavenie Huawei P20 má byť oficiálne 27.3.2018.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+