MojAndroid

Pre Samsung Galaxy Note 2 unikla nová testovacia ROM. Android vo verzii 4.3 ponúka používateľské prostredie a funkcie, ktoré pripomínajú smartfóny Samsung Galaxy S4 a Note 3. Očakávať môžete napríklad rovnaké rozloženie nastavení do kariet alebo aplikácie ako Samsung KNOX či Samsung Wallet. Oficiálny zoznam zmien však zatiaľ nie je dostupný.

Samsung Galaxy Note II - Android telefón - 05

Zatiaľ ide stále o testovaciu verziu ROM a vo svojej finálnej podobe bude pravdepodobne obsahovať aj ďalšie novinky a funkcie z Galaxy Note 3. Používatelia by sa mohli dočkať  Bezdotykového príkazu (Air Command) a samozrejme aj nových widgetov a aplikácií. Otázne však je, či ich Samsung exkluzívne neponechá dostupné len na Galaxy Note 3. Ak by sa tak ale stalo, stále je tu možnosť dostať tieto funkcie do Note 2. Táto možnosť je však dostupná len pre skúsenejších používateľov prostredníctvom flashovacieho súboru.

Náš tip
Funkcie z Galaxy Note 3 portované na Galaxy Note II

Samsung podľa vnútorného zdroja portálu vydáva nové testovacie verzie firmvéru každé dva dni. To by mohlo naznačovať skoré vydanie updatu, ktoré je podľa dostupných informácií naplánované na november. V tomto čase by sa mal nový Android 4.3 objaviť aj na smartfóne Galaxy S III. Novú verziu testovacieho firmvéru pre Galaxy Note II stiahnete z portálu Sammobile, kde sa nachádza aj podrobný návod ako na to.

Samsung Galaxy Note II

Android 4.1 (Jelly Bean)5,5"
1,66 GHz 4-jadrový Exynos720x1280
2 GB8MPx
16/32/64 GBFullHD, 1080p@30fps
28.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+