MojAndroid

Banky svoje služby zvyknú často na niekoľko hodín odstaviť v časoch, kedy to býva pre klientov najmenej nepríjemné. Dôvodom plánovaných odstávok je údržba systémov a ich celkové zlepšovanie. Nie všetko sa dá robiť za plného chodu.

Takúto odstávku má naplánovanú aj UniCredit Bank, a to konkrétne od 9.7.2022 (sobota) od 6:00 do 10.7.2022 (nedeľa) do 17:00 hod, banka informovala prostredníctvom tlačovej správy. V tomto čase nebudú dostupné nasledujúce služby:

  • internetové bankovníctvo Online Banking a BusinessNet
  • mobilné bankovníctvo Smart Banking a Business Smart Banking

Ide síce o pomerne dlhý čas nedostupnosti služieb, no tie najdôležitejšie budú stále fungovať. Klienti sa nemusia obávať toho, že by im nefungovali platby kartami na internete či v obchodoch. Fungovať budú aj výbery hotovosti z bankomatu, avšak vklad hotovosti nebude možný.

Keďže banka má aj pobočky, ktoré sú otvorené počas víkendu (pobočky v nákupných centrách), ich prevádzková doba bude počas oboch dní tohto víkendu upravená nasledovne:

Prevádzka Otváracia doba
OC Bratislava VIVO 16:00 – 18:00 | 18:30 – 21:00
OC Bratislava Aupark 16:00 – 21:00
OC EUROPA B.Bystrica 16:00 – 19:00
OC Žilina Aupark 16:00 – 20:00

Nedávno mala plánovaný výpadok služieb aj ČSOB banka, avšak ešte pred ním nastal problém, kvôli ktorému nefungovala aplikácia ČSOB SmartBanking. Banka našťastie tento výpadok po pár hodinách napravila.

Náš tip
Smart Banka 2022 je Tatra banka. Slovenská sporiteľňa si vymenila miesto s VÚB

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+