MojAndroid

Nová aplikácia Uniapps, ktorá je dostupná od dnešného dňa (23.10.2012) na Google Play, by mala uľahčiť život študentom na takmer všetkých slovenských univerzitách. Momentálne sa v aplikácii môžu prihlásiť len študenti Žilinskej univerzity v Žiline, no už čoskoro majú pribudnúť ďalšie vysoké školy.

  

Aplikácia ponúka moderne a funkčné prostredie. Hneď po jej spustení je k dispozícii ponuka so zoznamom univerzít, do ktorých sa môžete prihlásiť – zatiaľ len ŽU. Po prihlásení na vás čaká aktuálny denný rozvrh a možnosť prepnúť sa na súkromné správy posielané medzi študentami. K dispozícii je tiež zoznam spolužiakov, ktorí navštevujú rovnakú študijnú skupinu.

  

V ľavom hornom menu sa nachádza menu s ďalšími položkami a funkciami. Okrem schránky s prijatými, odoslanými správami môžete tiež správy vytvárať. Čo by mohli študenti oceniť je kalendár s týždenným náhľadom a rozvrhom jednotlivých dní. Každá vyučovacia hodina v kalendári obsahuje informácie o čase, predmete, type hodiny (prednáška, cvičenia, laboratórne cvičenia) a miestnosti. Každému študentovi sa navyše zobrazuje jeho aktuálny rozvrh v danom dni, ktorý sa zobrazí hneď po prihlásení. V aplikácii sa nachádzajú aj informácie o kluboch a ich členoch.

  

V aplikácií Uniapps majú byť do konca roka pridané ďalšie funkcie a možnosť získania informácií týkajúcich sa stravovania a dopravy. V stravovaní nájdu študenti aktuálne informácie o otváracích hodinách jedálne a prípadne upozornenia na odstávky. Zaujímavá bude aj doprava, v ktorej sa budú zobrazovať odchody trolejbusov, električiek či iných dopravných prostriedkov na základe zadanej cieľovej stanice a rozvrhu. V budúcich aktualizáciách sa tiež plánuje pridanie možnosti prihlásiť sa na skúšky priamo z aplikácie alebo checklist povinností, ktoré musí študent splniť napríklad na začiatku školského roku – prihlasovanie na povinne voliteľné predmety a podobne. 

Aplikácia by určite nemala chýbať žiadnemu študentovi, ktorý navštevuje Žilinskú Univerzitu v Žiline a neskôr aj iné univerzity na Slovensku.

Aktualizované:

Do aplikácie bola pridaná Univerzita Jozefa Pavla Šafárika v Košiciach, kde sa prihlasuje nie loginom do AiS2 ale pomocou Facebooku. Predtým než sa prihlásite musíte si prihlasovanie pomocou tejto sociálnej siete aktivovať v systéme .

Verzia: 41@2016/08/05
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 41@2016/08/05
Aktuálna cena: Zdarma

23.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+