MojAndroid

Nie vždy musíme prikladať správnemu nastaveniu jasu na smartfóne skutočný význam. No keď raz už ležíme v posteli, surfujeme po internete a dôjdeme k stránke s bledším obsahom, dokáže to naše oči poriadne prekvapiť. Vývojári aj na to berú ohľad už dlhšiu dobu, a tak sa po klasickom automatickom jase objavil aj vyspelejší adaptívny jas berúci do úvahy aj individuálne nastavenia používateľa. Tiež sú tu na šetrenie očí k dispozícii aj funkcie ako Modrý filter.

Náš tip
OnePlus 2 dostane Android 8.0 Oreo neoficiálne prostredníctvom XDA developers

Problém však stále nastáva v situáciách, keď sa z tmavšieho prostredia aplikácie, prípadne domácej obrazovky, dostaneme napríklad k vyhľadávaču Google s bielym podkladom. Senzor totiž pri nastavovaní jasu neberie do úvahy obsah stránky, a tak sme opäť vystavení poriadnemu záblesku svetla. Vďaka aplikácii Underburn prichádza na Android zariadenia ďalší posun s prispôsobením jasu displeja. Underburn je aplikácia, ktorá neustále deteguje farbu obrazovky a podľa nej prispôsobuje jas.

K tomuto účelu ale nahráva obsah displeja. V nastaveniach si preto vyžaduje “strašidelné” povolenie nahrávať si ho. V statuse aplikácie však vývojár píše, že žiaden nahratý obsah sa neukladá na disk a povolenia nie sú nijakým spôsobom zneužívané. V každom prípade, v rámci nastavení si už len nachystáte úroveň jasu, ktorá bude použitá pri zistení príliš tmavej obrazovky a úroveň jasu pri svetlej obrazovke.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 natočí aj 1440p/60 fps video. Vďaka XDA developers!

Neustále nahrávanie obrazovky môže na pohľad pôsobiť ako záťaž na batériu zariadenia, no tvorca vraví, že spracúvanie informácií má na ňu len veľmi malý vplyv a rovnako sa tiež nemáme obávať o výkon zariadenia. Je tu ale upozornenie, že aplikácia je určená skôr na predĺženie nočného browsovania ako na celodenné používanie. Mimochodom, appka si nevyžaduje root a stojí 0,99 dolárov. Stiahnuť ju môžete na tomto odkaze.

Používate aj vy nejaké aplikácie na vylepšenie prispôsobení jasu obrazovky? Dajte nám tipy do komentárov.

Zdroj: xda-developers.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+