MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Má dosť usporenej energie, nabíja sa ale pomaly

Batéria má v Umidigi A3 kapacitu 3300 mAh. Jej výdrž môžem označiť za ľahko nadpriemernú, keďže jeden a pol dňa na jedno nabitie vôbec nie je nereálne. Dva dni bez nabíjačky si už vyžadujú šetrnejšie používanie, ale dá sa to. Ak mu však dáte zabrať, už večer budete zháňať nabíjačku.

Tá je mimochodom veľmi pomalá. Pri výkone 5W sa to dalo čakať, ale nabitie z nuly na sto percent jej to trvá takmer tri hodiny. Ak ste zvyknutí na nočné nabíjanie, nebude to pre vás veľký problém. Inak je to ale slabé. Aspoň výdrž batérie môžem označiť za dobrú.

Umidigi A3: Záverečné hodnotenie

Umidigi A3 nie je zlý smartfón. Za cenu 89 EUR dokáže prekvapiť pekným displejom či dizajnom, podarili sa aj niektoré detaily, ktoré budúci používatelia nepochybne ocenia. Stráca však na fotoaparáte, dobre na tom nie je ani výkon. Pochváliť si zase zaslúži batéria a určite aj bohaté balenie.

Pokiaľ hľadáte čo najlacnejší smartfón, s ktorými budete len volať, SMSkovať a prípadne občas zájdete na internet alebo si pozriete film, Umidigi A3 je priam skvelá voľba. Ak ale máte aspoň minimálne nároky na fotenie, alebo si v budúcnosti budete chcieť zahrať nejakú hru, skúste sa poobzerať po konkurencii.

Názor kolegu Mira:

S UMIDIGI A3 som sa mal možnosť zoznámiť približne jeden celý deň. V prvom rade ma upútal veľmi vydarený dizajn. Áno, podobá sa na iPhone, no smartfóny sa momentálne na ostatné podobajú. To mi nevadí.

Po nadšení z dizajnu prišlo ďalšie. V balení sa nachádza veľmi vydarený ochranný obal, ktorý vyzerá dosť dobre. A tu nadšenia pomaly skončili. Displej síce nevyzerá zle, no nejde ani o nič prevratné. Avšak za 89 EUR ide o veľmi slušný panel. Najviac mi počas hrania sa s ním prekážalo, že je pomalý. Výkon je slabý, prechádzanie menu je skôr trápením. Posun prsta zdola nahor rozbalí ponuku aplikácií, pričom aj v tomto prípade sa pripravte, že to nie je plynulé.

Našťastie existujú alternatívne launchery, ja som ihneď nainštaloval Nova Launcher. S ním je používanie tohto smartfónu oveľa pohodlnejšie, no stále to nie je žiadna sláva.

Ako nový telefón pre nenáročného používateľa sa však UMIDIGI A3 môže celkom dobre hodiť. Zvládnete s ním telefonovať, poslať SMS, prezriete si aj internet a v Google Play existujú aj appky ako Messenger Lite a podobne, ktoré sú na výkon nenáročné. Jeho hlavnou devízou je dizajn, avšak toto je subjektívna vec. Vzhľadom na nízku cenu je dizajn podľa mňa veľmi vydarený.

6

Umidigi A3

Umidigi A3 vôbec nemusí byť zlá voľba pre nenáročných. Potenciálnych zákazníkov láka na vydarený dizajn a dobrý dojem z konštrukcie. Displej je nad priemerom svojej kategórie, čo sa už nedá povedať o výkone. Mierne sklamal aj starý a neodladený Android 8.0 Oreo, čo aspoň nezhoršuje žiadna nadstavba. Milo prekvapil vstavaný reproduktor a aj výdrž batérie. Kto však čaká niečo lepšie od fotoaparátu, mal by sa poohliadať po konkurencii. Inak ide o dobre vybavený smartfón pripravený zabojovať v kategórii najlacnejších.zobraziť celú recenziu
70 %
Konštrukcia a dizajn
60 %
Displej
30 %
Výkon
60 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
40 %
Fotoaparát

 • veľmi dobrá cena
 • pekný dizajn a konštrukcia
 • ochranný obal v balení
 • trojitý slot na SIM a SD karty

 • chudobná aplikácia fotoaparátu
 • zastaralá konektivita
 • neodladený softvér
 • veľmi slabý výkon
30.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Ivann

  Mal som UMIDIGI (SUPER, ROM, a PLUS) a už nikdy viac. Recenziu som prečítal len zo zvedavosti a vidím, že stále trpia školáckymi chybami ako je nepresná čítačka atď. O podpore pomlčím, zrejme tak max3 aktualizácie a po pol roku sa naň vykašlú. Aj za 89 EUR je veľa. Za tie nervy to nestojí si priplatiť pár EUR a isť do Xiaomi.

 • Yggynko Slobodko

  mal som Umidigi S2 Pro ,zo zaciatku super , po dvoch rokoch sa s nim nepripojim ani na mobilne data a fotoaparat prestal fungovat ,teda ako kedy … :))

+