MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Čistý Android, ktorý sa nepodaril

Systém je asi prvým väčším prekvapením, ktoré ma počas testovania nepotešilo. A to už na papieri. Chápem, že Umidigi A3 je lacný smartfón, ale prečo doň výrobca nainštaloval Android 8.1 Oreo? Tento divný ťah sa aj tak nevydaril, keďže výčitiek voči systému mám hneď niekoľko.

Zo začiatku musím povedať, že sa mi po dlhšom čase do rúk dostal čistý Android, a spočiatku som mal z neho radosť. Akurát o fungovaní to už povedať nemôžem. Systém je jednoducho tak pomalý a zasekaný a takmer určite za to môže slabý výkon alebo neodladenie systému.

Pokiaľ je operačná pamäť vyťažená len minimálne, je to v poriadku. Po otvorení prvých dvoch aplikácií sa to ale zmení a čaká vás tréning trpezlivosti. Či už správy v Messengeri, prepínanie aplikácií, alebo listovanie Spotify počas prehrávania hudby, reakcie sú pomalé. Nie je to také drastické, ako to môže z môjho opisu vyznieť, ale počas celého používania som mal pocit, že stále na niečo čakám.

Celkový dojem z prostredia mi tak pokazila len jeho rýchlosť. Nakoniec som aj zabudol, že mám v ruke dva roky starý operačný systém. Nenároční používatelia určite budú spokojnejší, ale zo všeobecného hľadiska musím skonštatovať, že systém je slabinou Umidigi A3.

Multimédiá: Umidigi dokázalo prekvapiť aj tu

Aj po stránke multimédií môžem spokojne povedať, že lacné Umidigi dokázalo prekvapiť. Na mysli nemám ani tak displej alebo výkon ako práve hudobný výstup. Či už cez slúchadlá (káblové alebo aj bezdrôtové), alebo cez reproduktor, zvuk ďaleko presiahol moje očakávania.

Ide len o nadpriemer vo svojej kategórii, napriek tomu sa zaradil na zoznam prekvapení. Výšky ani stredy sa nezlievajú, reproduktor je primerane hlasný. Len po basovej stránke nemá veľmi čo ponúknuť. Aby som to zhrnul, smartfón bude výborný hlavne na pozeranie filmov a videí. Hoci jeho displej nie je žiadny šampión, dobre sa naň pozerá. V kombinácii s dobrým reproduktorom rozhodne sklamaní nebudete.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

30.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Ivann

    Mal som UMIDIGI (SUPER, ROM, a PLUS) a už nikdy viac. Recenziu som prečítal len zo zvedavosti a vidím, že stále trpia školáckymi chybami ako je nepresná čítačka atď. O podpore pomlčím, zrejme tak max3 aktualizácie a po pol roku sa naň vykašlú. Aj za 89 EUR je veľa. Za tie nervy to nestojí si priplatiť pár EUR a isť do Xiaomi.

  • Yggynko Slobodko

    mal som Umidigi S2 Pro ,zo zaciatku super , po dvoch rokoch sa s nim nepripojim ani na mobilne data a fotoaparat prestal fungovat ,teda ako kedy … :))

+