MojAndroid

Netrvalo dlho a spoločnosť Huawei, ktorá hlásala výrobu najtenšieho smartfónu Ascend P6 s hrúbkou len 6,2 mm, našla svojho premožiteľa. Je ním čínska spoločnosť UMEOX, ktorá svetu predstavila model X5. Ten ponúkne nielen moderné mobilné technológie, ale aj telo hrubé iba 5,6 mm. S prehľadom tak v hrúbke poráža nielen Huawei Ascend P6, ale aj výrobcu Oppo, ktorý na trh len nedávno prišiel s modelom R809T. Výrobcovia tak aj naďalej ukazujú, že hranice mobilného priemyslu možno prepisovať vo veľmi krátkych intervaloch.

umeox-x5

Spoločnosť UMEOX sa pri prezentovaní nového modelu sústredila skôr na titul najtenšieho Android smartfónu na svete, a tak nám o svojom zariadení moc nepovedala. Smartfón Umeox X5 by mal byť poháňaný zatiaľ neznámym 2-jadrovým procesorom spoločnosti MediaTek, pričom je známe aj to, že ponesie 4-palcový LCD displej. Ďalšie údaje výrobca upresní tesne pred predstavením, ktorého by sme sa mali dočkať už toto leto vo Francúzsku, kde sa bude predávať u miestnych operátorov. Zatiaľ však nie je daný presný dátum ani cena, takže vás o týchto informáciách budeme informovať hneď, ako budú dostupné.

Zdroj: AndroidAuthority

25.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+