MojAndroid

Displeje smartfónov nabrali v posledných rokoch výrazne väčšie rozmery a výrobcovia v tomto trende aj naďalej pokračujú. Už aj v minulosti sme mohli vidieť niekoľko smartfónov, ktorých uhlopriečky sa pomaly približovali alebo vyrovnali tabletom. Pre niektorých používateľov to už začína byť veľký problém. Uvedomujú si to aj v Japonsku, kde k problému pristupujú veľmi netradične.

Používatelia mobilných zariadení majú v Japonsku možnosť kúpy umelého palca, ktorý predĺži ich dosah o 15 mm a pomôže dosiahnuť až na opačný kraj displeja jednou rukou. Na konci palca je trochu nešťastne vyriešená dotyková plocha, ktorá je spojená s palcom vo vnútri príslušenstva. Produkt, ktorý môžeme prirovnať k dotykovému peru v tvare palca, váži 11 gramov a je vyrobený zo silikónu.

V Japonsku sa dá kúpiť za 1480 japonských jenov, čo je približne 11 eur. Za hranicami sa však v tomto momente nepredáva. V redakcii si nevieme predstaviť používanie smartfónu s takýmto príslušenstvom, hlavne na verejnom priestranstve. Otázna je aj presnosť palca, pretože nižšie uvedené video ukazuje, že aj taký jednoduchý úkon, ako odomknutie obrazovky, sa stáva problémovým.

Zdroj: phonearena

13.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+