MojAndroid

Dňa 1.4.2019 sa na pôde FIIT STU BA uskutočnilo pod záštitou Americkej obchodnej komory na Slovensku, Slovenskej technologickej univerzite v Bratislave, IT asociácie Slovenska a Úradu podpredsedu vlády pre informatizáciu a investície prvé stretnutie AI odborníkov na Slovensku. Na stretnutí bola zastúpená akademická obec, úrad podpredsedu vlády a komerčná sféra, čiže všetci stakeholderi v oblasti AI na Slovensku. Tieto aktivity zastrešuje a koordinuje pani prof. Mária Beliková, členka High Level Expert group on AI in EU. Cieľom akademickej obce je pripraviť odporúčania pre budúcnosť AI na Slovensku vrátane stratégie rozvoja umelej inteligencie na Slovensku.

🤝 Slovak Partnership on Artificial Intelligence! FINALLY!30+ experts from academia, business and government met in order to draft the recommendations for the future of AI in Slovakia!

Zveřejnil(a) AmCham Slovakia dne Pondělí 1. dubna 2019

“Bolo to podnetné stretnutie, kde všetci stakeholderi v oblasti AI na Slovensku vyjadrili svoje predstavy pre budúci rozvoj tohto odvedia. Slovensko je malá krajina, preto je takáto koncentrácia mozgov nutným predpokladom pre budúci úspech.”

Následne boli členovia stretnutia rozdelení do pracovných skupín podľa toho, ktorý stakeholder má v akej oblasti silný know-how a v najbližšej dobe bude ďalšie stretnutie. Do polovice roka 2019 sa totižto všetky členské krajiny EÚ zaviazali prijať národnú AI stratégiu.

Jeho nápady oceňujú aj odborníci

Stretnutia sa zúčastnil aj Martin Spano. Jeho meno je v médiách v poslednej dobe skloňované veľmi často. Aj na našej stránke ste si mohli prečítať rozhovor, v ktorom nám programátor priblížil, prečo pripravil knihu o umelej inteligencii, ktorá sa stala bestsellerom na Amazone. Tu však jeho aktivity v oblasti AI ani zďaleka nekončia. Iba prednedávnom založil iniciatívu Slovakia.ai, kde načrtol svoju predstavu napredovania umelej inteligencie na Slovensku.

Celé znenie návrhu stratégie pre rozvoj umelej inteligencie na Slovensku si môžete prečítať na tomto odkaze. Spano netají, že so správnym prístupom je možné zo Slovenska spraviť jedného z lídrov na poli tohto veľmi zaujímavého a dynamického odvetvia.

9.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+