MojAndroid

Umelá inteligencia vie byť v mnohých ohľadoch veľmi užitočnou. V nesprávnych rukách však ide o takmer dokonalú zbraň, ktorá sa dá celkom nebezpečne zneužívať. Policajný zbor Slovenskej republiky varuje pred zneužívaním umelej inteligencie na tvorbu dezinformácií.

Umelá inteligencia vie byť dobrý sluha, ale iba v správnych rukách

Umelá inteligencia má veľa zaujímavých a úchvatných schopností. Jednou z nich je aj tvorba veľmi realistických obrázkov. Táto možnosť vie byť extrémne nebezpečná. Polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke píše, že spozorovala zvýšené používanie umelej inteligencie – či už vo forme vygenerovaného textu alebo obrázkov.

Je len otázkou času, kedy dezinformátori schopnosti AI využijú na tvorbu falošných a zároveň veľmi realistických obrázkov či textov. Preto je potrebné zvýšiť na internete pozornosť a neveriť všetkému, čo vidíte. Umelej inteligencii stačí odoslať jednoduchý príkaz a následný výstup môže byť priamo ušitý na mieru pre požadované publikum. Policajný zbor tvrdí, že bude tieto prejavy “naďalej monitorovať a v závislosti od situácie podnikne adekvátne proaktívne alebo reaktívne opatrenia.”

Náš tip
Je toto ešte smartfón alebo fotoaparát? Takto bude vyzerať Xiaomi 13 Ultra

13.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+