MojAndroid

Pandémia koronavírusu opäť po roku silnie a na Slovensku od minulého týždňa platí lockdown. Jedným z dôvodov je aj nízka miera zaočkovaných, ktorých sa teraz rozhodol podporiť webhostingový portál Ulož.to zaujímavou akciou.

20 GB kredit na 6 mesiacov zadarmo po nahraní QR kódu o očkovaní

Slovenská vláda sa minulý týždeň kvôli vysokému počtu hospitalizovaných pacientov s koronavírusom rozhodla zrušiť výhody pre očkovaných a vyhlásila lockdown pre všetkých. V Ulož.to však na zodpovedných občanov myslia a odmenia ich 20 GB kreditom. Po nahraní platného QR kódu s vykonaným očkovaním im portál pripíše 20 GB kredit na 6 mesiacov zadarmo. Portál chce týmto krokom zvýšiť záujem o očkovanie.

Postup pre nahratie QR kódu je jednoduchý. Ako prvé musíte byť prihlásený do svojho účtu na stránke Ulož.to. Následne nahrajte tlačidlom na tejto stránke obrázok alebo snímku obrazovky s QR kódom vo formáte PNG, WEBP, GIF či JPEG. Môžete použiť aj certifikát exportovaný z aplikácie  typu Covid pas vo formáte HCERT.

Ďalší spôsob je naskenovanie QR kódu pomocou fotoaparátu smartfónu, v ktorého webovom prehliadači si otvoríte stránku Ulož.to. Následne podržte QR kód pred fotoaparátom smartfónu v strede náhľadu a pomaly ho približujte alebo odďaľujte, kým sa nenačíta správne. Odrazy na displeji môžu sťažovať skenovanie, preto v prípade potreby skúste smartfón mierne nakloniť.

Podmienky na získanie 20 GB kreditu

  • Musíte byť prihlásení do Ulož.to účtu
  • Musíte použiť QR kód platného očkovania zo Slovenska alebo Českej republiky
  • Môžete použiť viacej QR kódov. Môžete tak nahrať kódy QR potvrdzujúce očkovanie člena rodiny alebo priateľa a získať viac kreditov
  • Každý potvrdzovací QR kód s platným očkovaním je možné použiť len raz
  • Získaný kredit je platný 6 mesiacov od pripísania
  • V rámci spracovania údajov po overení nedochádza k žiadnemu ďalšiemu ukladaní údajov.

Náš tip
Váš Huawei možno onedlho dostane beta verziu EMUI 12 | Zoznam

29.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+