MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Nič prekvapujúce

UleFone MIX je po stránke konektivity vybavený veľmi dobre. Podporuje LTE siete a dokonca aj 5GHz WiFi, a to v štandardoch 802.11 a/b/g/n. Samozrejmosťou je podpora GPS, Dual SIM a Bluetooth 4.1. Ako to už býva zvykom, aj tu si môžete vybrať, ktoré funkcie budú priradené konkrétnej SIM karte, resp. mobilnému operátorovi. Jedna môže teda fungovať výlučne pre mobilné dáta, druhá pre SMS a telefonovanie. Poteší aj prítomnosť senzorov ako Gyroskop a digitálny kompas.

Výdrž batérie:

Výdrž batérie je aj vďaka veľkej batérií na dobrej úrovni. Kapacita 3300 mAh sa postará aj o niekoľkodňovú výdrž. Samozrejme, v závislosti od spôsobu využívania, môžete telefón vybiť aj oveľa skôr. My sme sa však v priemere dostali na 1-2 dni výdrže, počas ktorých sa čas zapnutia displeja pohyboval na úrovni 1-2 hodín. Smartfón sme používali najmä na bežné činnosti ako napríklad prehliadanie internetu, počúvanie hudby, emailovú komunikáciu a občasné fotenie či telefonovanie. Do mobilného internetu sme boli pripojení nonstop, a to po väčšinu času v 4G sieti.

Záverečné hodnotenie: UleFone MIX

UleFone MIX je atraktívnym smartfónom, ktorý nás zaujal najmä svojím nie úplne štandardným konštrukčným vyhotovením a farebným prevedením. Vo svojej cenovej kategórii poteší aj veľkou internou pamäťou. Čo sa nám asi najviac nepáčilo boli pomalšie reakcie na podnety používateľa. Myslíme si, že telefón disponuje dostatočne vysokým výkonom, aby fungoval plynulejšie. Napriek tomu tak tomu nie je, čo dávame za vinu najmä slabo optimalizovanému softvéru. Po ostatných stránkach je však na tom tento smartfón porovnateľný s konkurenciou.

Smartfón Ulefone MIX si môžete zakúpiť za sumu približne 179 EUR aj na Slovensku prostredníctvom e-shopu Alza.sk.

Plusy:

  • Dizajn a konštrukčné spracovanie
  • Dostatočne jasný displej
  • Gyroskop a digitálny kompas
  • Dobrá výdrž batérie

Mínusy:

  • Pomalšie reakcie
  • Hybridny slot – pri použití microSD sa dá použiť len jedna SIM
30.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+