MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédia a fotoaparát:

Ohľadom kvality hlasného reproduktoru nemáme až tak čo napísať. Nájdete tu síce jeden reproduktor, ktorý je situovaný v spodnej časti, no ten vás určite nijako nenadchne. Svoj účel plní a poskytuje dostatočnú hlasitosť, ako aj kvalitu. Kvalita reprodukcie hudby cez 3,5 mm audio jack patrí do priemeru svojej triedy.

Najväčším kameňom úrazu pri lacných smartfónoch býva ale najmä fotoaparát. Inak tomu nie je ani v prípade UleFone MIX. Ten síce na papieri ponúka výborné parametre, no v reálnych podmienkach je to už o inom. A to aj napriek tomu, že sa môže pochváliť prítomnosťou dvojice snímačov. Ten druhý však slúži skôr pre doplnenie funkcie rozmazaného pozadia a teda pre záznam informácií o hĺbke ostrosti. V režime “bokeh” sme sa pokúšali vytvoriť niekoľko fotografií, no len s máloktorou sme boli aj spokojní. Po ostatných stránkach nie je fotoaparát ničím výnimočný. Cez deň teda fotí obstojne, no s ubúdajúcim svetlom sa reakcie spomaľujú, narastá šum a zvyšuje sa aj pravdepodobnosť rozmazania fotografie – optickú stabilizáciu by ste tu hľadali len márne.

Kvalita videa je tiež priemerná a umožňuje natáčať videá v rozlíšení Full HD. K dispozícii je aj elektronická stabilizácia obrazu, ktorá funguje dobre najmä pri dobrom osvetlení snímanej scény. Mimochodom, kvôli umiestneniu prednej kamery sa táto dá aktivovať otočením smartfónu.

Operačný systém: Android Nougat

Android vo verzii 7.0 Nougat oproti čistému Androidu toho veľa neponúka. Nájdeme tu síce niekoľko nastavení a funkcií implementovaných výrobcom, no tých nie je skutočne veľa. Za zmienku stojí asi len ovládanie pomocou dotykov na displeji, pomocou ktorých môžete napríklad zmeniť pozadie plochy alebo spraviť screenshot. Ďalej sú na výber najrôznejšie gestá, ktoré fungujú pri vypnutej obrazovke a dajú sa nimi spustiť rôzne aplikácie alebo prebudiť zariadenie. Nakreslením písmena C môžete napríklad spustiť fotoaparát, prípadne potiahnutím nahor odomknúť uzamknutú obrazovku. To je však asi všetko, čo by mohlo stáť za zmienku. Po ostatných stránkach je väčšina funkcií totižto totožná s čistým Androidom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+