MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Netradičné prevedenie

UleFone MIX sa pre dosiahnutie efektu bezrámikového displeja vybral trochu inou cestou ako ostatní výrobcovia. Aj keď v jeho podaní nejde o ničím výnimočné prevedenie, v moderných smartfónoch sa s ním veľmi často nestretávame. Výrobca totižto displej posunul čo najviac nahor, pričom pod ním ostala väčšia medzera pre umiestnenie kamery a snímača odtlačkov prstov.

Vlastnosti zobrazovacieho panelu dnes už patria k priemeru svojej triedy. Ponúka dobrú kvalitu zobrazenia a čitateľnosť na priamom slnku, ako aj výborné pozorovacie uhly. Nejde síce o Super AMOLED displej s dokonalým zobrazením čiernej, no to by sme pri nízkej cenovke ani nečakali. Rozlíšenie displeja 1280×720 px je pri veľkosti 5,5 palca postačujúce a problém s ním nebude mať asi žiadny bežný používateľ.

Priamo v nastaveniach systému sú dostupné viaceré možnosti ako obraz vylepšiť. Sú to napríklad nastavenia Miravision alebo tzv. LiveDisplay, ktoré poskytujú detailnú kalibráciu zobrazenia. Meniť sa dá nielen teplota bielej farby, ale aj ostrosť, kontrast, či sýtosť. Samozrejmosťou je tiež podpora režimov pre nočný alebo denný režim, pri ktorých sa dajú zmeniť jednotlivé zložky farieb tak, aby napríklad v noci čo najmenej zaťažovali zrak. Ako už býva zvykom, zmeniť sa dá aj veľkosť písma a zobrazenia niektorých prvkov používateľského prostredia.

Výkon a pamäť: Nie vždy bez zaváhania

Asi nebude prekvapením, že takto lacný smartfón je vybavený procesorom práve od spoločnosti MediaTek. Konkrétne 8-jadrovým modelom čipsetu MT6750T, ktorý pracuje s taktom do 1,5 GHz. V spojení so 4GB pamäte RAM poskytuje dobrý výkon. Zámerne píšeme dobrý, pretože pri použitom Androide 7.0 sme sa na tomto smartfóne stretli s viacerými zaváhaniami. Môže za to zrejme horšia optimalizácia softvéru. Reakcie UleFone MIX sú kvôli tomu nie práve najrýchlejšie a viackrát sme sa stretli aj so zasekávaním systému. Pocity sú teda prinajmenšom zmiešané. Vzhľadom na cenovku sme však neočakávali úplne bezproblémový chod, napriek tomu by sme isté zrýchlenie predsa len uvítali. Neberte to však tak, že by ste s týmto telefónom v dnešnej uponáhľanej dobe nevedeli fungovať. Väčšine nenáročných používateľov, pre ktorých je aj určený, bude maximálne vyhovovať. O nižšom výkone svedčia aj benchmarky, ktoré nedosahovali až takých vysokých hodnotení. Najmä grafický výkon je na tom horšie. Čo sa týka procesora, tak hrubého výkonu ma dostatok.

Čím vás UleFone MIX naozaj poteší, je veľkosť internej pamäte. Tá ma vzhľadom na cenovú kategóriu zariadenia skutočne veľkorysú kapacitu, a to rovných 64 GB. Pre používateľa je dostupných približne 51 GB, čo je viac než dosť. Navyše, v prípade potreby, môžete úložisko rozšíriť aj o kapacitu pamäťových kariet microSD. Ale len v prípade, že sa uspokojíte s použitím jednej SIM karty.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+