MojAndroid

Či už máte radi čínskych výrobcov telefónov alebo nie, jedno sa im uprieť nedá. Neboja sa experimentovať. V dobe, keď sa drvivá väčšina smartfónov podobá ako vajce vajcu sa dajú len niektoré označiť za skutočne originálne. No a spoločnosť Ulefone jeden takýto originálny kúsok vo svojom portfóliu má. Jeho celý názov je Ulefone Armor 2, pričom sa snaží zaujať najmä ľudí, ktorí so svojím telefónom nechcú narábať v rukavičkách.

Balenie: Nevšedné ako samotný telefón

Predajné balenie tohto smartfónu patrí medzi tie najkrajšie, s ktorými sa v dnešnej dobe môžete stretnúť. Hoci Ulefone Armor 2 nestojí nejako veľa peňazí, žlto-čierna ploská krabička napovedá o opaku. Balenie vás nesklame dokonca ani po jeho otvorení. Do vnútra sa totiž dostal nabíjací adaptér, USB-C kábel, redukcia z USB-C na microUSB konektor, ďalšia redukcia z USB-C na 3,5 mm audio jack a nástroj slúžiaci na otvorenie priestoru na vloženie SIM kariet. Aby toho nebolo málo, smartfón má na sebe od výroby nalepenú ochrannú fóliu.

Konštrukcia, dizajn a skener odtlačkov prstov: Tehla v dobrom slova zmysle

Pri prvom pohľade na Ulefone Armor 2 budete ihneď vedieť, do koho rúk je tento telefón určený. Ponúka totiž robustnú konštrukciu, ktorá bude vyhovovať najmä špecifickej skupinke ľudí. Ľudia, ktorí sa neboja pri práci zašpiniť a nechcú si pri nej dávať pozor na svoj telefón, si teda pri tomto telefóne rozhodne prídu na svoje. Druhá generácia smartfónu Armor je vyrobená z pevného plastu, ktorý je na vrchnej a spodnej časti pogumovaný.

Vďaka tomu sa telefón o čosi istejšie drží v rukách a zároveň ho guma dokáže ochrániť pred pádmi. Je pritom úplne jedno ako tento telefón dopadne, keďže spomenutá guma vystupuje nad okolitý povrch. Zakaždým sa teda náraz prenesie najskôr na jeden zo 4 rohov smartfónu. Zadná stena tiež disponuje špeciálnou časťou, ktorá má odlišnú povrchovú úpravu. Tá na dotyk pripomína veľmi jemný brúsny papier.

Z hľadiska kvality spracovania je všetko dokonalé, pričom sa absolútne nič neprehýba a nikde nič nevŕzga. Odolnosť je na veľmi dobrej úrovni, o čom sme sa presvedčili na vlastnej koži, keďže nám tento telefón viackrát nešťastne padol. Nikde sme však nepostrehli ani škrabanec a konštrukčné spracovanie si teda zaslúži pochvalu. Tú si zaslúži aj zvýšená odolnosť voči vode a prachu, ktorú zaručuje certifikácia IP68.

Chválou však budeme šetriť pri rozložení ovládacích prvkov na samotnej konštrukcií. Po jej obvode sa totiž nachádza až 6 hardvérových tlačidiel. Tie sa ľahko stláčajú, čo je však teraz viac na škodu než na úžitok. Pri držaní zariadenia sme totiž často stláčali tlačidlá neúmyselne. Tento neduh ako-tak kompenzuje aspoň hardvérové tlačidlo spúšte fotoaparátu, ktoré vám umožní vytvárať fotografie aj pod vodou. Na druhú stranu je ale toto tlačidlo len jednopolohové, takže pred vytvorením snímky vám fotoaparát nepreostrí.

Za zmienku tiež stojí, že napájací USB-C konektor musí byť pre zabezpečenie vodeodolnosti prekrytý krytom. Ten však drží na mieste pevne, takže sa nemusíte obávať toho, že sa vám samovoľne otvorí. Na druhú stranu ale občas budete mať problém tento kryt otvoriť. Nakoniec, zmienku si zaslúžia na dnešnú dobu väčšie rozmery a taktiež vyššia váha. Kvôli nej vám bude Ulefone Armor 2 padať z rúk pomerne často.

Predná stena zariadenia nesie okrem displeja aj skener odtlačkov prstov. Ten je ideálne umiestnený a prst naň sadne ako uliaty. Rýchlosť odomknutia je však žalostná a to isté platí o spoľahlivosti samotného senzora. Na prvý pokus sa nám tak toto zariadenie odomklo len zriedka.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+