MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Na veľkosti nezáleží

Nie, v tomto prípade nejde o žiaden dvojzmysel. Ulefone Armor 2 obsahuje obrovskú 4700 mAh batériu, ktorá sa vo výraznej miere podieľa na jeho vyššej hmotnosti. Mohlo by sa zdať, že takto veľký akumulátor dokáže napájať samotné zariadenie po dobu niekoľkých dní. Opak je však pravdou. Spomínaná zlá optimalizácia sa totiž prejavila aj pri výdrži batérie. Tá je vzhľadom na veľkosť batérie žalostne nízka. Zaujímavé je, že sa toto zariadenie najviac vybíja v čase, keď ho majiteľ nepoužíva. Z tohto dôvodu sa nám podarilo dosiahnuť výdrž len niečo málo cez jeden deň, pričom obrazovku sme mali aktívnu vždy pod 4 hodiny.

Veľmi nás nepotešila ani rýchlonabíjacia technológia Pump Express, ktorá síce funguje, no takto veľkú batériu nabije na plnú kapacitu až za 3 hodiny. Z tohto dôvodu vám teda odporúčame tento telefón nabíjať cez noc.

Ulefone Armor 2: Záverečné hodnotenie

Zhrnuté a podčiarknuté, Ulefone Armor 2 je telefón, ktorý zvláda na výbornú azda iba jednu vec, a to odolnosť. Z tohto hľadiska by sme sa oň určite neobávali a pokojne ho môžete vystaviť náročným podmienkam. Na druhej strane je však tento smartfón vo všetkých ostatných ohľadoch priemerný.

 

Neponúka totiž ničím výnimočný displej, ani hlavný fotoaparát a situáciu nezachraňuje ani batéria s vysokou kapacitou. Treba však povedať, že v zrovnaní s priamou konkurenciou, je na tom Ulefone Armor 2 podstatne lepšie. Či už mu ale ste ochotný odpustiť jeho neduhy kvôli zvýšenej odolnosti, viete iba vy.

Smartfón Ulefone Armor 2 si môžete zakúpiť za sumu približne 313 € aj na Slovensku prostredníctvom e-shopu Alza.sk.

 

6.3

Ulefone Armor 2

Čínska spoločnosť Ulefone prišla nedávno s druhou generáciou svojho odolného smartfónu Armor. Ten láka nielen na svoju robustnú konštrukciu, ktorou by ste bez problémov zabili aj nejaký ten klinec, ale aj na viac ako solídnu hardvérovú výbavu. Tú však zatienila mizerná optimalizácia systému, ktorá nepriaznivo ovplyvnila aj výdrž 4700 mAh batérie.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
50 %
Výkon
60 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
60 %
Fotoaparát

  • Robustná konštrukcia
  • Zvýšená odolnosť
  • Plnohodnotná DualSIM funkcionalita
  • Zaujímavé predajné bbalenie

  • Zlá optimalizácia
  • Od batérie sme čakali viac
  • Pomalšie reakcie
2.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+