MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém: Starší Android s množstvom funkcií

Ulefone Armor 2 využíva operačný systém Android vo verzii 7.0 Nougat. Ten je už pomerne starší a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by výrobca zamýšľal systém svojho odolného telefónu aktualizovať. Ako už bolo spomenuté pri výkone, prostredie v podaní spoločnosti Ulefone sa nepýši veľmi rýchlymi reakciami. Občas si tak budete musieť na reakcie systému počkať. Dizajn samotného prostredia je náramne podobný čistému Androidu a odlišnosti si všimne len veľmi pozorné oko.

Hoci sa teda výrobca nepotrápil s dizajnom, z hľadiska funkcií je to už, našťastie, inak. Tých nájdete v nastaveniach viac ako dosť. Konkrétne sa dostalo na možnosť zmenšenia rozhrania pre lepšie ovládanie jednou rukou. Nezabudlo sa ani na ovládanie pomocou gest, ktorými môžete zhotoviť screenshot alebo zobraziť zoznam spustených aplikácií. Gestá môžete vykonávať aj na zamknutej obrazovke, pričom bez problémov funguje aj rozsvietenie obrazovky dvojitým ťuknutím po displeji.

Ďalej je možné nastaviť plánovaný čas zapnutia a vypnutia, pričom je prítomná aj funkcia DuraSpeed, ktorá obmedzuje procesy bežiace na pozadí pre rýchlejší chod zariadenia. K dispozícii je aj možnosť základného prispôsobenia navigačného panela a notifikačnej LED-ky. Čo sa predinštalovaných aplikácií týka, tých nie je nijako veľa. Po prvom spustení sú dostupné len tie základné a azda jediná, ktorá si zaslúži špeciálnu zmienku, nesie názov Outdoor Toolbox.

V nej nájdete kompas, krokomer, vodováhu, pravítko, uhlomer či olovnicu. Ide teda o funkcie, ktoré využívajú senzory zariadenia pre nameranie hodnôt, ktoré môže majiteľ tohto zariadenia potrebovať.  Všetky zmienené funkcie bežia bez problémov a hoci sú pomerne jednoduché, hobby majstrom a ľuďom s aktívnym životným štýlom bez problémov postačia.

Nakoniec musíme mierne skritizovať lokalizáciu do slovenčiny, ktorá nie je vôbec dokonalá. Často tak nájdete v systéme anglický text.

Multimédiá: Zaujme najmä nenáročných

Ulefone Armor 2 rozhodne nie je telefón, ktorý by ste si zakúpili kvôli jeho výnimočným multimediálnym schopnostiam. Napriek tomu si na ňom môžete prezrieť hocijaké filmy, videá, fotografie a v podstate všetko, čo vám napadne. Zážitok z tohto pozerania však nebude ničím špeciálny. V prvom rade za to môže len jemne nadpriemerný displej a v tom druhom zase hlavný reproduktor.

Ten sa nachádza na zadnej stene zariadenia, takže všetok zvuk smeruje ďalej od vašich uší. Kvalita zvuku navyše nie je nijako vysoká. Pri počúvaní hudby vám teda odporúčame využívať slúchadlá, ktoré môžete do zariadenia pripojiť cez Bluetooth alebo redukciu z USB-C na 3,5 mm audio jack.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+