MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Plní svoje poslanie

Ulefone Armor 2 obsahuje 5-palcový displej. Ten je typu LCD, ponúka FullHD rozlíšenie a disponuje pomerom strán 16:9. Samotný zobrazovač nie je veľmi kvalitný, keďže sa zobrazované farby rozhodne nedajú považovať za realistické. Žalostná je tiež hodnota maximálneho jasu, ktorá vám prácu s týmto telefónom na priamom slnku značne znepríjemní. Za normálnych okolností by sme kritizovali aj obrovské rámiky vôkol obrazovky, no keďže ide o odolný telefón, tak si túto kritiku odpustíme.

Našťastie je dostatočné aspoň spomenuté rozlíšenie, ktoré sa na tejto uhlopriečke postaralo o výslednú jemnosť 441 ppi. Pochvalu si zaslúži aj povrch displeja, ktorý je plastový. Nedostalo sa tak na žiadne tvrdené sklo, čo je však v tomto prípade dobre. Ulefone Armor 2 je totiž navrhnutý tak, aby odolal pádom. No a tie zvláda plast lepšie. Pre istotu by sme však na vašom mieste nechali na displeji nalepenú ochrannú fóliu, ktorá ho ochráni pred škrabancami.

Inak, spomenuté podanie farieb môžete v nastaveniach upraviť. Ani po takejto úprave sa však vlastnosti zobrazovača o moc nevylepšia, no aspoň ich môžete ako-tak prispôsobiť svojmu vkusu.

Výkon a pamäť: Kvantita nad kvalitou

Nejeden výrobca smartfónov sa riadi dobre známym heslom: “čím viac pásikov, tým viac Adidas”. Azda najviac sa to prejavuje pri použitých komponentoch, pomocou ktorých sa jednotlivé spoločnosti snažia zaujať potenciálnych zákazníkov. Inak tomu nie je ani pri smartfóne Ulefone Armor 2, ktorý láka na 8-jadrový procesor či masívnych 6 GB RAM. Presnejšie, tento telefón využíva čipset Helio P25 od spoločnosti MediaTek. Ten kooperuje s grafickou jednotkou Mali-T880 a k dispozícii je aj 64 GB interné úložisko, ktoré možno dodatočne rozšíriť prostredníctvom microSD karty.

Na papieri teda takáto výbava nevyzerá vôbec zle, no pri reálnom používaní je to už o čosi horšie. Graficky náročnejšie hry tento smartfón doslova nezvláda. PUBG spustil len pri najnižších možných detailoch, pričom zážitok z hrania bol kvôli frame dropom nekonzistentný. Navyše, Ulefone Armor 2 nestíha ani pri multitaskingu a ukončuje aplikácie bežiace na pozadí.

No a reakcie sa taktiež nedajú zaradiť medzi najrýchlejšie. S veľkou pravdepodobnosťou teda výrobca odflákol optimalizáciu, keďže výsledok v benchmarkoch nie je najhorší. Majitelia tohto zariadenia však jeho výkon nebudú môcť plnohodnotne využiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+