MojAndroid

Reputácia smartfónov nie je dobrá. Tieto malé technologické zariadenia sú pravidelné obviňované z toho, že majú zlý vplyv na náš spoločenský život, psychické zdravie či schopnosť sústrediť sa. V tomto prípade však zachránili ukrajinského vojaka pred krutou smrťou na bojovom poli. Portál TimesNow informoval o virálnom videu, kde vojak ukázal svoj smartfón prestrelený guľkou, ktorá ho mohla stáť život.

V 30-sekundovom klipe, ktorý sa prvýkrát objavil na Reddite, je vidieť zariadenie zasiahnuté guľkou, ktorá bola pravdepodobne vystrelená ruskými vojakmi. Ak by sa jej podarilo dostať ďalej, je možné, že by hrdinu z Ukrajiny zabila. Smartfón bol v ochrannom puzdre, čiže nevieme, o aký model išlo. Veľa používateľov však predpokladá, že ho zachránilo zariadenie od spoločnosti Samsung.

Video sa na Reddite stalo hitom

Okrem toho, že video získalo na Reddite viac ako 52 tisíc hlasov, má aj niekoľko neoceniteľných komentárov. Jeden používateľ si urobil srandu z legendárnych Nokií, ktoré boli známe svojou nezničiteľnosťou. Ďalší s vtipom pokračoval.

„Keby to bola Nokia, stále by fungovala,” napísal používateľ. „Ak by to bola Nokia, odvrátila by guľku späť k strelcovi,” odpovedá iný používateľ.

Jeden z používateľov zas naznačil, že guľka sa mohla od niečoho odraziť predtým, ako zasiahla smartfón.

„Neexistuje spôsob, ako by smartfón + tenká vrstva ocele dokázala zastaviť priamy zásah z guľky s rozmermi 7,62 x 39 mm pri typickej strelnej vzdialenosti.

Náš tip
Bezpečnosť na internete. 8 tipov, ako sa vyhnúť hrozbám online sveta

20.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+