MojAndroid

Ak patríte medzi fanúšikov programovania, je pravdepodobné, že ste sa už stretli so službou Udacity. Tá ponúka obrovské množstvo rôznych kurzov pre budúcich programátorov a umožňuje im zlepšovať sa priamo z pohodlia vlastného počítača, tabletu alebo smartfónu. Spoločnosť teraz predstavila nový kurz, ktorý je zameraný na vývoj aplikácií pre virtuálnu realitu.

Spoločnosť Udacity pritom spolupracovala so spoločnosťami Google a HTC, ktoré patria medzi lídrov na poli virtuálnej reality. Pridala s k nim ešte spoločnosť Upload, ktorá je zasa známa na poli VR/AR, venuje sa novinkám, udalostiam a obsahu s tým spojeným. Posledným partnerom je spoločnosť Unity, ktorá zasa vytvorila herný engine, na ktorom je postavené množstvo súčasných aplikácií pre VR.

Tento kurz je pritom určený pre vývojárov, ktorí by chceli pracovať na vlastných aplikáciách pre VR zariadenia založené na prepojení so smartfónom alebo s reálnym počítačom. Vývojári sa naučia základy dizajnu, vývoja, používateľského prostredia, výkonu a ergonómie a všetky ďalšie základné prvky, ktoré sú potrebné pre vývoj aplikácií pre platformy HTC Vive, Google VR, Daydream a Oculus Rift. Kurz stojí 199 USD na mesiac, čo nie je vôbec málo, no kurz sľubuje skutočne praktické využitie. Ak to s VR myslíte vážne, možno aj toto je cesta pre vás.

Verzia: 3.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Udacity via Android Community

28.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+