MojAndroid

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Táto veta putuje medzi ľuďmi už roky a my, samozrejme, súhlasíme. Cudzie jazyky sa na Slovensku učíme už od základnej školy, no úroveň ich poznania nie je vždy taká, akú by sme si predstavovali. Poznať aspoň jeden cudzí jazyk je v dnešnom svete nutným základom. Tak prečo sa ho nenaučiť teraz? Nepotrebujete na to žiadneho učiteľa či knihu, stačí kvalitná aplikácia, ktoré vám vysvetlí všetko, čo by ste mali vedieť. My sme vybrali tie najlepšie z nášho pohľadu, ktoré sme buď používali alebo vyskúšali.

Duolingo

Pravdepodobne najznámejšia aplikácia na učenie cudzích jazykov. Slovenčinu síce stále neobsahuje, no nechýba napríklad čeština. Používatelia môžu medzi sebou súperiť, kto sa dostane na vyššiu úroveň. Stačí sa zaregistrovať cez Facebook a ihneď vidíte vašich priateľov, ktorí Duolingo používajú. Tiež si môžete pozrieť, aké jazyky sa učia. Samotné učenie prebieha zaujímavou formou. Aplikácia vás učí slovíčka, frázy a gramatiku. Pokiaľ vám niečo nie je jasné, nechýba podrobný výklad, prečo sa ktorá fráza používa a vhod môže prísť aj fórum, kde sa môžu používatelia pýtať a ostatní im na otázky odpovedajú. Výhodou je, že Duolingo je zdarma. Ak si nezaplatíte, v aplikácii budú reklamy, no využívať môžete stále všetky funkcie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Learn Languages with Memrise

Ďalšia šikovná a kvalitná aplikácia na učenie cudzích jazykov, znovu však bez slovenčiny. Aplikácia vás učí cudzí jazyk na úrovni, ktorú si na začiatku zvolíte. Buď ste úplný začiatočník alebo pokročilý. Výučba je celkom zábavná a nechýbajú ani videoukážky, pomocou ktorých si slovíčka či vety jednoduchšie zapamätáte. Zaujímavosťou je aj doslovný preklad niektorých fráz. Slovíčka, ktoré si neviete zapamätať, jednoducho označíte a aplikácia bude vedieť, že vám ich má pripomínať častejšie. Pre plnohodnotné využívanie aplikácie si budete musieť kúpiť predplatné.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

busuu

Výborná aplikácia na učenie cudzích jazykov, avšak len pre tých, ktorí už nejaký jazyk ovládajú. Slovenčina, bohužiaľ, chýba. Hneď na začiatku sa vás opýta, na akej úrovni jazyka, ktorý sa chcete naučiť práve ste a na základe toho vám vyberie kurzy, ktoré sú pre vás najvhodnejšie. Aplikácia vás následne učí nové slovíčka, gramatiku a všetko podstatné. Pri slovíčkach vám aj vysvetlí, kedy, prečo a v akom význame ho môžete použiť. Výbornou pomôckou je aj hovorený text, jednoduchšie sa s ním naučíte aj výslovnosť. Aplikácia však nie je zdarma a pre jej plné fungovanie budete potrebovať predplatné.

Verzia: 13.1.0.79
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 13.1.0.79
Aktuálna cena: Zdarma

Prekladač Google

Síce sa nejedná o typickú aplikáciu, pomocou ktorej sa môžete naučiť cudzí jazyk, no určite stojí za spomenutie. Dokáže prekladať slová a vety a nechýba ani výslovnosť. S Google prekladačom sa jednoducho naučíte slovíčka, ktoré ste doteraz nevedeli. Pokiaľ ste nejaké slovíčko našli, jednoducho ho hodíte do prekladača a zistíte, čo znamená. Následne si ho môžete niekam zapísať a zapamätať si ho. Najväčšou výhodou je množstvo ponúkaných jazykov a rovnako aj to, že funguje vo webovej verzii.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ak máte aj vy nejaký tip na kvalitnú Android aplikáciu, s ktorou sa učíte nejaký cudzí jazyk, neváhajte a dajte nám o nej vedieť. Môžete tak urobiť buď priamo v komentároch pod článkom alebo vyplnením jednoduchého formulára nižšie.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie hudobné prehrávače pre Android | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na editovanie videa | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie aplikácie na zapisovanie poznámok | Tipy redakcie

18.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+