MojAndroid

Operačný systém Ubuntu Touch, ktorý spoločnosť Canonical pre smartfóny predstavila ešte začiatkom roka a neskôr pridala aj verziu pre tablety, zatiaľ nie je veľmi vhodný pre denné používanie. Je to najmä v dôsledku absencie hlavných aplikácií a nefungujúcich funkcií. Podľa vyjadrení Mark Shuttlewortha, zakladateľa Canonical, však práce na OS napredujú veľmi rýchlo a už “o niekoľko týždňov” bude vhodný aj pre denné používanie.

enjoy

Novinka pochádza z rozhovoru so ZDNet, kde sa Shuttleworth nechal počuť, že Ubuntu touch bude cielený najmä na podnikových zákazníkov, kde sa kladie dôraz na bezpečnosť. Ubuntu Touch má totižto plne podporovať šifrovanie diskového úložiska, ako aj osobitné šifrovanie spojenia pre každého používateľa. Tablety s týmto OS budú vhodné napríklad pre použitie v armáde, finančníctve alebo aj na medicínske účely.

Canonical nedávno rozšíril podporu Ubuntu Touch aj pre ďalšie zariadenia a ďalšie majú pribúdať. Za prvých 6 hodín si systémové obrazy stiahlo viac ako 75,000 záujemcov, čo je dôkazom pomerne veľkého záujmu o túto platformu. Shuttleworth tiež hovoril o dostupnosti prvých zariadení s Ubuntu Touch. Prvé smartfóny by sa mali objaviť v januári budúceho roka, zatiaľ čo tablety budú k dispozícii o niekoľko mesiacov neskôr, najneskôr v apríli 2014.

Zdroj: phonearena

4.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+