MojAndroid

Ak ste aj vy úpenlivo očakávali príchod operačného systému Ubuntu pre vaše Android zariadenie, tak vás určite poteší aj správa, že je demo vzorka tohto systému už v týchto chvíľach dostupná na stiahnutie pre developerov. Podporované sú zariadenia Galaxy Nexus (GSM), Nexus 4, 7, a 10. Znamená to, že po predstavení tabletovej verzie Ubuntu, ktoré sa konalo len tento týždeň, sa už do niekoľkých mesiacov môžeme tešiť na systém Ubuntu Touch vo finálnej verzii, ktorá by vďaka včasnej dostupnosti systému pre vývojárov mala disponovať aj väčším množstvom aplikácií.

ubuntu-touch

Ubuntu Touch Preview je dostupné bezplatne na stiahnutie pre verejnosť na stránkach výrobcu. Hoci sa jeho stiahnutie a používanie kvôli náročnosti inštalačného procesu odporúča len vývojárom, už teraz sú v tomto systéme plne funkčné niektoré základné funkcie ako napríklad SMS správy, telefónne hovory, Wi-Fi pripojenie, prehliadanie internetu, či napríklad predná a zadná kamera. Zatiaľ však nie je dostupný dostatok aplikácií, ktoré by ste v tomto systéme mohli používať. Prípadných záujemcov musíme upozorniť, že inštalácia tohto operačného systému kompletne vymaže všetky dáta vo vašom zariadení.

ubuntu-wallpaper-easy

Pokiaľ ste developer a aj napriek niekoľkým rizikám by ste si chceli Ubuntu Touch 12.10 vyskúšať, môžete si ho stiahnuť pomocou tohto odkazu na stránky výrobcu a flash-núť ho do svojho Android zariadenia pomocou tohto oficiálneho postupu. V odkaze nájdete aj návod na spätné nainštalovanie operačného systému Android.

Zdroj: AndroidAuthority

22.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+