MojAndroid

Mnohí z nás úpenlivo čakajú na operačný systém z dielne Canonical Ubuntu, ktorý by sa dal aplikovať nielen pre počítače, ale dal by sa použiť aj v mobilných zariadeniach. Projekt Ubuntu pre Android je zatiaľ akousi dočasnou náhradou.

Ubuntu pre Android bude mať ambíciu stať sa alternatívnym operačným systémom, ktorý vytvorí z mobilných zariadení plnohodnotný počítač. Vývojári celý systém prispôsobujú požiadavkám jednotlivých zariadení, ich hardvérovým vlastnostiam a veľkostiam displejov. Verzia pre mobilné zariadenia by sa mala objaviť v apríli 2014 a mala by niesť označenie Ubuntu 14.04.

Shuttleworth ďalej hovorí: „Žiadny OS nebol zatiaľ úspešný v tom, aby napodobňoval iný OS. Android je skvelý, ale ak chceme uspieť, musíme priniesť niečo nové a lepšie.“

Zatiaľ však nie je jasné, aké prekvapenia nás v roku 2014 v linuxovom systéme Ubuntu očakávajú, a preto si budeme musieť počkať.

Zdroj, foto: Ubuntu, PhoneArena

12.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+