MojAndroid

Ubuntu Mobile je nástroj, ktorý vám umožní spúšťať Ubuntu Linux na Android smartfónoch a mobilných telefónoch. Zatiaľ je dostupná komplikovaná inštalácia, ktorá vyžaduje podstúpiť niekoľko krokov k úspešnej inštalácii, no čoskoro sa objaví aj jednoduchá aplikácia, ktorá tento proces uľahčuje a urobí tento proces automatizovaný.

Ubuntu Mobile je inštalácia populárnej distribúcie Ubuntu, ktorá je uložená na SD karte a pracuje na tabletoch alebo mobilných telefónoch ako virtuálne prostredie. Máte k nemu prístup na smartfónoch alebo tabletoch Android cez rozhranie VNC. Znamená to, že Android a Ubuntu v podstate bežia na zariadení súčasne popri sebe.

 

Ale aké sú dôvody na prevádzku Ubuntu na zariadeniach Android? Pre väčšinu ľudí je to preto, že jednoducho môžu. Skutočnosť, že si môžete vylepšiť svoje Android zariadenie prevádzkovaním operačného systému pre stolné počítače je lákavá. Pre praktické dôvody je to preto, že používateľ si môže spustiť na svojom zariadení desktopové aplikácie ako je Firefox, LibreOffice, VLC alebo iný softvér, ktorý  inak nie je k dispozícii pre zariadenia Android.

Aplikácia bola pôvodne určená pre Dell Streak 5 a Dell Streak 7 tablety, aj keď  bude fungovať aj na iných smartfónoch a tabletoch  Android. Ubuntu Mobile bude k dispozícii v Android Markete čoskoro a autor predpokladá, že zmena názvu by mohla byť v dohľadnom čase v poriadku, keďže vie, ako je Canonical striktný a prísny pri používaní názvu Ubuntu pre iné produkty.

Zdroj: http://nexus404.com/

 

27.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+